Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Prawo do odliczenia podatku w związku z zakupem towarów i usług związanych z wybudowaniem budynku użytkowego, będącego przedmiotem najmu.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwość rezygnacji z ww. zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania polegającego na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Szkoły Podstawowej.
Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży działki zabudowanej będącej we współwłasności małżeńskiej.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Dotyczy prawa odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących dotyczących Inkubatora Przedsiębiorczości, który wybudowano w ramach inwestycji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku świadczenia usług najmu budynku użytkowego na cele usługowe oraz na cele mieszkalne najemcy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla sprzedaży nieruchomości.
Uznanie Pana za podatnika podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o VAT w stosunku do planowanej transakcji sprzedaży prawa własności budynku wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki, zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności budynku wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki.
Prawa do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na budynek przy zastosowaniu proporcji właściwej da Urzędu.
Uprawnienie do zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej, o której mowa w art. 22i ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do kurników jako budynków używanych w warunkach pogorszonych, powodujących przyspieszenie zużycia tych obiektów.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej.
Zaliczanie odpisów amortyzacyjnych od budynków mieszkalnych i użytkowych do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwości zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2022 r. i latach kolejnych oraz braku obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.
Możliwości zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2021 r. i latach kolejnych oraz braku obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.
Możliwości zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2021 r. i latach kolejnych oraz braku obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.