Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem bonów jednego przeznaczenia oraz uznanie czynności przekazania bonów jednego przeznaczenia pracownikom za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT oraz określenie podstawy opodatkowania w przypadku transferu Bonów jednego przeznaczenia i Bonów różnego przeznaczenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia Bonów (nagród).
Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży Bonów na rzecz Klientów w momencie uregulowania należności i do uznania za koszty uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia wydatków udokumentowanych notami księgowymi związanych z wykonanymi przez Partnerów świadczeniami, za które zapłata została dokonana z wykorzystaniem Bonów
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla stosowania bonów jednego przeznaczenia.
W momencie dokonania sprzedaży Bonów przez Spółkę na rzecz Klientów nie dojdzie do powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki.
Brak opodatkowania kwoty jaką Wnioskodawca otrzymuje z tytułu transferu bonów na podstawie art. 8b ust. 2 ustawy oraz braku obowiązku stosowania przy odliczaniu podatku VAT proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania, gdy wartość zamówienia ulega obniżeniu o wartość vouchera, określenia czy zamiana vouchera na kartę podarunkową stanowi nieodpłatne przekazanie towaru i naliczenia podatku VAT od wartości bonu podarunkowego, braku obowiązku naliczenia podatku VAT od przekazanego świadczenia, prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku
• brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, • brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w momencie wydania Prezentów.
uznanie Foodkart za bony jednego przeznaczenia i ich rozliczanie oraz nieuznanie Foodkart za bony i ich rozliczanie.
W zakresie ustalenia, czy wydatki na nagrody przyznawane w Programie (Nagrody Pieniężne, Nagrody Rzeczowe i Dodatkowe Nagrody) stanowią dla A. koszt uzyskania przychodów w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych, który jest potrącalny w dacie poniesienia kosztu, tj. w dacie ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury lub na podstawie innego dowodu w przypadku braku