Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania opinii przez Komisję Bioetyczną.
Zwolnienie od podatku usług polegających na badaniu osób zatrzymanych przez Policję w celu stwierdzenia, czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień
zwolnienie z opodatkowania usług badań klinicznych, nieuwzględnianie wynagrodzenia za ww. usługi oraz kwot przekazywanych przez Sponsora tytułem zwrotu kosztów ponoszonych przez badanych w obrocie, o którym mowa w art. 29 ust. 1, w kwocie sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 113 ust. 1, oraz w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Zakres skutków podatkowych związanych z dokonywaniem przez Spółkę za pośrednictwem badacza zwrotu kosztów podróży pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych i związanych z tym obowiązków płatnika .
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym kwoty Zwrotu przekazywane Badaczom - w celu dalszego przekazania Pacjentom na podstawie otrzymanego przez Wnioskodawcę od Badacza zestawienia, przygotowanego na podstawie dokumentów, potwierdzających poniesienie przez Pacjentów wydatków związanych z ich udziałem w Badaniu w określonej wysokości, stanowią koszt uzyskania przychodów Wnioskodawcy w rozumieniu
Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy, usługa polegająca na badaniach realizowanych przez Zainteresowanego na rzecz zagranicznego Sponsora podlega opodatkowaniu VAT w Polsce?
Czy realizacja usług świadczonych przez Wnioskodawcę od dnia 1 stycznia 2011 r. nadal może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy?
Czy dokonywany przez P. Sp. z o.o. zwrot kosztów pacjentom uczestniczącym w badaniach klinicznych do wysokości przewidzianych odrębnymi przepisami limitów będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit b) z zastrzeżeniem art. 21 ust. 13 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
przeprowadzane przez Wnioskodawcę badanie kliniczne korzystać będzie ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług;- zwrot kosztów (podróży na dojazd do ośrodka na wizyty dodatkowo wymagane w związku z badaniem i powrót do domu oraz kosztów ewentualnego zakwaterowania koniecznego w związku z udziałem w badaniu) na rzecz Wnioskodawcy
1. Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wskazane powyżej wydatki m. in. na usługi gastronomiczne, cateringowe oraz zakup produktów spożywczych i gadżetów reklamowych, poniesione w celu świadczenia usług marketingowych i badań klinicznych na rzecz Zleceniodawcy? 2. Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wskazane powyżej wydatki m.in. na usługi gastronomiczne
opodatkowanie prowadzonych na rzecz Spółki badan klinicznych i prawo do odliczenia podatku naliczonego
Skutki podatkowe wypłaty ryczałtu na pokrycie całodziennego kosztu wyżywienia pracowników, określonego w regulaminie wynagradzania przewyższającego wysokość diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowych pracowników.
Czy usługi świadczone przez Zakład Opieki Zdrowotnej, związane z realizacją badania klinicznego którego celem jest ocena działania produktu leczniczego, bądź urządzenia medycznego zawierają się w grupie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy badania kliniczne są zwolnione od podatku od towarów i usług i czy w wystawianych fakturach wskazywać art. 43 ust 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług, czy PKWiU 86.90.19.0 (pozostałe usługi w zakresie opieki zdrowotnej gdzie indziej niesklasyfikowane)?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku badań klinicznych związanych z użyciem produktu leczniczego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupami dotyczącymi usług nadzorowania badań klinicznych świadczonych dla kontrahenta z Francjii.
Czy przekazanie leków na potrzeby badań klinicznych należałoby opodatkować podatkiem VAT?
Czy przy ustalaniu dochodu osiągniętego z tytułu wykonania umowy dotyczącej badania klinicznego przysługuje prawo do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów ?
Czy w stosunku do przychodów uzyskanych z tyt. udziału w badaniach klinicznych produktu leczniczego można korzystać z praw autorskich lub z praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów i rozliczać koszty uzyskania przychodów w wysokości 50 % ?