Moment powstania przychodu z umowy o współpracy z ubezpieczycielem.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za wykonywanie czynności agencyjnych.
Brak obowiązków płatnika w związku z wypłatą świadczenia wyrównawczego byłym agentom.
Opodatkowanie przychodów ryczałtem ewidencjonowanym – agent ubezpieczeniowy.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy usług pośrednictwa ubezpieczeniowego świadczonych na rzecz agenta ubezpieczeniowego.
Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z wypłatami nagród z konkursu.
Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z wypłatami nagród z konkursu.
Opodatkowanie i zwolnienie z opodatkowania czynności wykonywanych przez multiagenta, niepodleganie opodatkowaniu rozliczeń w ramach Konsorcjum oraz opodatkowanie czynności wykonywanych przez Lidera konsorcjum, za które otrzymuje wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - agent ubezpieczeniowy.
W zakresie ustalenia, czy będąc podmiotem przekazującym składki ubezpieczeniowe od X do Y, Wnioskodawca jest jednocześnie płatnikiem podatku u źródła, zobowiązanym do pobrania i odprowadzenia podatku u źródła z tytułu uzyskanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Y przychodu (wynagrodzenie należne z tytułu świadczenia usług ubezpieczenia).
Możliwość korzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy po przekroczeniu limitu 200.000 zł z uwagi na świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT oraz zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Wnioskodawcą (Partnerem) i Bankiem (konsorcjantem i liderem Konsorcjum)
dokumentowania rozliczeń finansowych w ramach Konsorcjum pomiędzy Wnioskodawcą (Partnerem Konsorcjum) a Bankiem (Liderem Konsorcjum)
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie zwolnienia od opodatkowania usług polegających na doprowadzeniu do zawarcia umów ubezpieczenia należało uznać za prawidłowe. Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie zwolnienia od opodatkowania usług w trakcie realizacji umowy oraz dodatkowo przechowywanie dokumentów oraz pobieranie składek ubezpieczeniowych i przekazywanie ich do Kontrahenta) należało uznać za nieprawidłowe
Opodatkowanie świadczeń między stronami umowy o przedsięwzięciu oraz brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia momentu powstania przychodu u agenta ubezpieczeniowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu.
Opodatkowanie premii pieniężnych wypłacanych Wnioskodawcy przez Brokera z tytułu zawarcia przez Wnioskodawcę umów ubezpieczenia lub przystąpienia do umów przez Finansującego lub Korzystającego za pośrednictwem Brokera.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Brak uzyskania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń wobec wykonywania w imieniu Wnioskodawcy czynności agencyjnych przez osoby fizyczne zatrudnione u Partnera
Należy uznać, że Wnioskodawca świadczył będzie odrębne od usługi ubezpieczeniowej usługi obsługi administracyjnej, które wiążą się z dodatkowymi czynnościami administracyjnymi wykonywanymi przez pracowników Spółki, które to czynności nie są wykonywane w przypadku wybrania przez klienta jedynie usługi ubezpieczeniowej korzystającej ze zwolnienia od podatku. Wobec odrębności świadczeń i nakładów pracy
dotyczy uznania, że brak jest czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług na rzecz klienta w przypadku kiedy ubezpieczającym leasingowany pojazd jest klient i Spółka działa jedynie jako pośrednik (agent płatniczy) przekazujący składkę ubezpieczeniową do zakładu ubezpieczeniowego lub agenta ubezpieczeniowego