Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki dla usług dodatkowych (23%) oraz uwzględnienia usług dodatkowych przy obliczeniu proporcji o której mowa w art. 90.
Skutki podatkowe nabycia spadku zwrotu na rzecz spadkobiercy wywłaszczonej nieruchomości.
Opodatkowanie wypłacanego przez Gminę odszkodowania na rzecz osoby ubiegającej się o zwrot (spadkobiercy byłego właściciela) w zamian za zrzeczenie się roszczenia o zwrot nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości wywłaszczonej, zwróconej na podstawie decyzji.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży wywłaszczonej a następnie zwróconej nieruchomości?
Opodatkowanie usług świadczonych przez Spółkę na rzecz wspólnot mieszkaniowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych ze świadczeniem tych usług.
W przedmiotowej sprawie ma miejsce dostawa nieruchomości w zamian za zwrot odszkodowania. W tym przypadku zwaloryzowane odszkodowanie pełni funkcję wynagrodzenia za przeniesienie własności towarów, czyniąc tego rodzaju dostawę faktycznie odpłatną. Wynagrodzenie to ma charakter wzajemny i ekwiwalentny, co oznacza, że z tytułu zwrotu nieruchomości, dla oddającego wynika bezpośrednia i jasno zindywidualizowana
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów z tytułu otrzymanego wynagrodzenia za świadczenie usług zarządu sądowego oraz wpłat dokonywanych przez najemców lokali znajdujących się w nieruchomości, której Spółka jest zarządcą sądowym.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, określonych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty związane z administrowaniem i zarządzaniem powierzonym mieniem będącym własnością Miasta?
Czy Usługa, która będzie świadczona przez Spółkę na podstawie Umowy korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. l pkt 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów obsługi księgowej
Zużycie wyrobów węglowych przez spółkę, która zarządza i wynajmuje lokale mieszkalne
Czy zmiana statutu Miejskiego Zarządu Nieruchomości dokonana uchwałą organu stanowiącego, polegająca na jednoczesnym rozszerzeniu katalogu realizowanych zadań o usługi świadczone na rzecz Miasta w zakresie zarządzania i administrowania lokalami użytkowymi oraz ograniczeniu tego katalogu o zadania związane z gospodarowaniem i administrowaniem lokalami użytkowymi, która w konsekwencji spowoduje ograniczenie
W przedmiotowej sytuacji Wnioskodawca nie może doliczać podatku VAT należnego do opłat za użytkowanie lokali przeznaczonych pod prowadzenie działalności w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi (funkcjonowanie biur Spółdzielni), ponieważ Wnioskodawca nie może wystawiać faktur na własną rzecz. Czynności polegające na wykorzystywaniu lokali do prowadzenia działalności w zakresie gospodarki zasobami
Czy wartość umorzonych lub przedawnionych zobowiązań z tytułu należności za najem komunalnych lokali mieszkalnych stanowi przychód dla dłużnika (osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy powinien być wykazany przez Wnioskodawcę w informacji PIT-8C.
Czy Zakład przy wyliczeniu zaliczek na podatek od osób prawnych oraz w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2007 i następnym powinien ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem składnikami majątkowymi Gminy Miasta, obejmujące najem i dzierżawę tych składników i do przychodów własnych zaliczyć przychody z tytułu świadczonej działalności w powyższym zakresie?
Jak należy ustalać i który dochód zakładu budżetowego stanowi podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Jakie przychody należy traktować jako przychody z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, które po pomniejszeniu o koszty ich uzyskania stanowią dochód (o ile wystąpi) korzystający ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zwanej dalej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Do jakich rodzajów przychodów należy stosować art. 12 ust. 1 lub art.
Czy przedstawione w opisie Zdarzenia przyszłe rozliczenia, jakie zamierzamy wprowadzić od dnia 1 stycznia 2008 r. w zakresie podatku od towarów i usług VAT z tytułu najmu gminnych lokali mieszkalnych stanowiących 100% własność Gminy Miejskiej administrowanych przez Spółkę będą prawidłowe?Czy przedstawione w opisie Zdarzenia przyszłe rozliczenia, jakie zamierzamy wprowadzić od dnia 1 stycznia 2008 r
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Zakład powinien w 2007 r. i w latach następnych przy wyliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych oraz rocznej deklaracji CIT-8 ujmować przychody i koszty ich uzyskania związane z administrowaniem nieruchomościami w zakresie obejmującym najem i dzierżawę składników majątkowych Gminy?
Z przedstawionego w piśmie stanu faktycznego wynika, że Strona zawarła umowę o współpracę z osobą fizyczną, na mocy której w okresie od VIII 1997r do II 2003r. świadczyła ona na rzecz Strony m.in. usługi konsultingowe oraz usługi administrowania nieruchomościami. Podatek naliczony wynikający z faktur wystawionych przez usługodawcę za ww. usługi Strona na bieżąco uwzględniała w rozliczeniach podatku