Sposób ustalenia wartości podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że Miasto w zakresie czynności wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do Spółki nie będzie działało jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Gminę aportem nieruchomości gruntowych w zamian za udziały w Spółce.
W zakresie ustalenia czy całość czynszu (wraz z kredytem) korzysta ze zwolnień z opodatkowania w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy w przypadku zwrotu kwoty partycypacji uczestnikowi w związku z rezygnacją z nabycia lokalu lub przy przejściu z umowy najmu z opcją dojścia do własności na zwykły najem.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Skutki podatkowe zbycia na podstawie umowy cesji praw partycypacyjnych do lokalu mieszkalnego znajdującego się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego a celów mieszkaniowych.
Sposób ustalenia wartości podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki dotyczące wybudowania parkingu oraz możliwości odliczenia podatku naliczonego za pomocą proporcji z faktur dokumentujących wydatki dotyczące zagospodarowania.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na mieszkanie w TBS.
Opodatkowanie partycypacji bezzwrotnych od Gminy w kosztach budowy lokali mieszkalnych.
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
w zakresie: w zakresie ustalenia czy do Wnioskodawcy znajdzie zastosowanie zwolnienie z podatku od przychodów z budynków, określone w art. 24b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie możliwości stosowania zwolnienia od podatku od przychodów z budynków, wynikającego z art. 24b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie możliwości stosowania zwolnienia od podatku od przychodów z budynków, wynikającego z art. 24b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie stosowania zwolnienia z podatku od przychodów z budynków na podstawie art. 24b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w części dotyczącej: - budynków wielolokalowych o charakterze mieszkalnym będących własnością Wnioskodawcy, - lokali mieszkalnych stanowiących odrębną własność Wnioskodawcy.
Czy w sytuacji w której Spółka podwyższy kapitał zakładowy ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym Spółki będzie na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zobowiązana do poboru podatku oraz będzie pełniła pozostałe role płatnika w związku z uzyskaniem z tego tytułu przychodu przez jej wspólnika? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Powstanie obowiązku podatkowego, w sytuacji gdy na podstawie umowy Gmina podwyższyła wpłatą pieniężną kapitał zakładowy T. obejmując nowe udziały, a także uzyskała prawo najmu lokali mieszkalnych z prawem do ich podnajmowania.
Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego (w tym również jej zwaloryzowana wartość) wypłacona została przez TBS osobie będącej spadkobiercą, która nabyła do niej prawo na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia, zatem podlega ona przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn, a w konsekwencji - w związku z wypełnieniem dyspozycji art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym
ustalenia czy dodatkowe wpłaty dokonywane przez najemców na poczet wykupu mieszkania będą stanowić dla Spółki przychód i powstanie obowiązku podatkowego w podatku CIT.