Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym wydatki ponoszone na zakup usług przeprowadzenia Badań, co do których nastąpiło przeniesienie autorskich praw majątkowych do pracy naukowej stanowiącej opracowanie otrzymanych wyników, wykonywanych w celu uzyskania świadectw homologacji (świadectw dopuszczenia do ruchu, certyfikatów) powinny być ujmowane jako koszt bezpośrednio związany z budową
prawo do odliczenia podatku naliczonego od paliwa do napedu pojazdów samochodowych;
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 marca 2014 r. od zakupionych części i dokonanych napraw do pojazdu ciężarowego oraz nabywanego paliwa do jego napędu a także prawa do odliczenia podatku VAT w okresie od 1 kwietnia 2014 r. od wydatków związanych z tym pojazdem, w tym także 50% kwoty podatku naliczonego od paliw nabywanych do jego napędu
Od 1 stycznia 2011, w świetle zmiany przepisów Ustawy nowelizującej (obowiązującej od 1 stycznia 2011 r.), Spółce przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionego paliwa wykorzystywanego do napędu samochodów, o których mowa w stanie faktycznym.
prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem w 2011 r. paliwa służącego do napędu samochodu
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących raty leasingowe odnośnie pojazdu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego przejętej przez nowy podmiot gospodarczy
W którym momencie koszty homologacji powinny obniżać podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym?
W którym momencie koszty homologacji powinny obniżać podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w 2011 r. paliwa służącego do napędu samochodu będącego przedmiotem umowy leasingu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie samochodu FORD o ładowności 561 kg.
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup samochodu.
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach dokumentujących zakup samochodów o ładowności powyżej 500 kg oraz paliwa do ww. samochodów.
1. Czy dopuszczalnym jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu wyżej wymienionych Samochodów o ładowności 540 kg, zakupionych w marcu 2010?2. Czy dopuszczalne jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu paliwa używanego do napędu powyżej opisanych samochodów?3. Jakie ewentualnie dodatkowe kryteria powinna spełniać Spółka i jakie dokumenty posiadać aby było możliwe odliczenie
Czy w powyższym stanie faktycznym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia w całości podatku od towarów i usług naliczonego od zakupu pojazdu marki Audi Q5 Quattro oraz czy jest uprawniony do odliczenia w całości podatku VAT od paliwa zakupionego do tego pojazdu?
Czy Wnioskodawca ma prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od zakupionego pojazdu specjalnego oraz kwot podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących zakup paliwa do tego pojazdu specjalnego.
prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup samochodu oraz zakup paliwa
Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku od opłat za dzierżawę samochodu i od paliwa do samochodu.?
Odliczenie podatku naliczonego od paliwa do samochodu posiadającego homologację ciężarową wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej (po wyroku ETS).
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku od towarów i usług od zakupu w/w pojazdu?
Czy postępowanie X Sp. z o.o. tj. nienaliczanie akcyzy przy nabyciu i przy sprzedaży samochodów xxCDI jest prawidłowe?
Czy na podstawie art. 86 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz.535) będąc podatnikiem podatku VAT w sytuacji gdy do prowadzonej przeze mnie działalności wykorzystuję samochody o ładowności powyżej 500kg nie posiadające świadectw homologacji, a w dowodach rejestracyjnych mające określenie rodzaju i przeznaczenia pojazdu - autobus, nie stanowiące mojej własności
Czy w przypadku przerejestrowania samochodu "ciężarowego" (na podstawie świadectwa homologacji) na samochód osobowy przed upływem 12 m-cy od daty zakupu, należy skorygować kwotę podatku VAT odliczonego przy zakupie tego samochodu ?
Czy do określenia parametrów zastosowanych we wzorze wynikającym z art. 86 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) można użyć danych, które są Panu znane, np. dane wynikające z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Czy choć nie posiada Pan świadectwa homologacji na samochody ciężarowe można odliczać podatek VAT od zakupionego do nich paliwa (dotyczy okresu
Czy można odliczyć podatek VAT naliczony przy zakupie paliwa służącego do napędu samochodu ciężarowego marki Mercedes-Benz 308 2,3D?