Czy w okresie opodatkowania Spółki w formie Ryczałtu w rozumieniu ustawy o CIT, dywidenda rzeczowa (z zysku wypracowanego przed objęciem Spółki estońskim CIT, jak i z zysku wypracowanego po objęciu Spółki estońskim CIT) w postaci przeniesienia przez Spółkę na rzecz Wspólników własności Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy o CIT. Czy w okresie
Opodatkowanie świadczeń niepieniężnych Wspólnika, wykonywanych zgodnie z umową Spółki na podstawie art. 176 Kodeksu spółek handlowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ww. świadczeniem niepieniężnym Wspólnika.
Uznanie wykonywanych przez Wspólników na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, możliwość skorzystania przez Wspólników ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy, sposób dokumentowania powtarzających się świadczeń niepieniężnych oraz prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury wystawionej
Uznanie wykonywanych na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie wykonywanych przez Udziałowca na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych i prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez Udziałowca.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług.
Opodatkowanie wynagrodzeń wypłacanych z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Dotyczy obowiązków płatnika w związku z wypłatą wspólnikom świadczenia pieniężnego - art. 159 KSH.
Nieuznania wykonywanych na rzecz Spółki świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług.
Uznanie Pani za podatnika podatku od towarów i usług, a w konsekwencji uznanie wykonywanych świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług oraz możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Uznanie Pana za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznanie wykonywanych świadczeń na rzecz Spółki za odpłatne świadczenie usług.
Brak opodatkowania świadczeń niepieniężnych Wspólników, wykonywanych zgodnie z umową Spółki na podstawie art. 176 Kodeksu spółek handlowych oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z ww. świadczeniami niepieniężnymi Wspólników.
Czy wynagrodzenie wypłacane Wspólnikom z tytułu wykonywania przez nich powtarzających się świadczeń niepieniężnych, wskazanych w zdarzeniu przyszłym, będzie stanowić dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki, na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT.
Opodatkowanie świadczeń wykonywanych przez wspólnika na rzecz Spółki.
Obowiązek płatnika (spółki) w związku z wypłatą wynagrodzenia wspólnikowi.
Obowiązki płatnika wynagrodzenia wspólnikowi z tytułu powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki.
Pracodawca nie pobiera podatku od karty podarunkowej przekazanej pracownikowi z okazji jubileuszu powstania firmy. Przychód z tego tytułu pracownik rozlicza jako darowiznę i według zasad określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn. Jeżeli wartość karty podarunkowej nie przekroczy 4902 zł, pracownik nie zapłaci podatku od darowizny.
Praktyka absolwencka może być odbywana odpłatnie lub nieodpłatnie. Podmioty przyjmujące na praktyki często jednak oferują takim osobom świadczenia niepieniężne. Powstaje wówczas wątpliwość, czy przekazanie takiego świadczenia jest zgodne z przepisami i jak wpływa na obowiązki podatkowe stron umowy o praktyki.
Spółka z o.o., która podczas likwidacji przekazuje majątek wspólnikom, powinna z tego tytułu wykazać przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu – wyrok NSA z 27 czerwca 2017 r., sygn. akt II FSK 658/17.
Pracodawcy nie mają obowiązku zapewniania pracownikom dowozu do i z miejsca pracy. Mimo to część z nich decyduje się na organizowanie dla swoich pracowników takiego dowozu. Zazwyczaj ma to na celu pozyskanie pracowników z odległych miejscowości. W opracowaniu wyjaśniamy, jak rozliczyć koszty związane z organizacją dowozu pracowników do i z miejsca pracy, czy po stronie pracowników korzystających z