Biorąc pod uwagę sposób wykorzystania przez Wnioskodawcę łodzi należy stwierdzić, że przysługuje Mu prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup i eksploatację łodzi na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy.
W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usługi sklasyfikowanej według PKWiU 77.34.10.0., do kwoty 100 000 zł według stawki 8,5% a powyżej kwoty 100 000 zł według stawki 12,5%.
Czy Spółka dokonując płatności za najem maszyn specjalistycznych oraz łodzi na rzecz Spółki litewskiej zobowiązana była do pobrania podatku u źródła, a następnie odprowadzenia go, zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przy założeniu iż: - Jako spółka zagraniczna ma ograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski (opodatkowuje dochody osiągnięte na terytorium Polski
Możliwość zaliczenia przez Wnioskodawcę jako wspólnika Spółki komandytowej, w całości do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu opłaty wstępnej, rat leasingowych, zakupu wyposażenia, eksploatacji i obsługi jachtu.
W zakresie prawidłowości zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 23% do dostawy łodzi ratunkowej oraz dostawy przyczepy służącej do przewozu łodzi sprzedawanej wraz z łodzią ratunkową.
Czy sprzedaż silników zaburtowych do łodzi można opodatkować stawką ryczałtu 3%?
W zakresie terminu wystawiania faktur korygujących w związku z podwyższeniem ceny usługi.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem jachtu motorowego i silnika do tego jachtu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem jachtu motorowego i silnika do tego jachtu.
Czy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jeśli zakupiony pojazd wodny nigdy nie przypłynie do portu polskiego?