Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej przed rejestracją do podatku VAT poprzez korektę podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu, - Sposób dokonania korekty, - Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład.
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT związanego z zakupami towarów i usług w sytuacji, w której od ostatniego nabycia towaru/usługi do dnia utraty prawa do zwolnienia minęło ponad 12 miesięcy.
Opodatkowanie aportu Infrastruktury do Spółki w zamian za udziały w Spółce, brak zwolnienia z VAT dla tej czynności, podstawa opodatkowania aportu, prawo do odliczenia od wydatków na Infrastrukturę wnoszoną aportem do Spółki, sposób dokonania korekty wieloletniej w związku ze zmianą przeznaczenia i aportem infrastruktury do Spółki.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego od nabyć dokonanych w ramach Projektu w okresach dokonywania w przyszłości sprzedaży opodatkowanej.
Prawo do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Uznanie odpłatnego udostępnienia na rzecz Dzierżawcy Infrastruktury za działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do dokonania korekty zgodnie z art. 91 ust. 7 i 7a w związku z art. 91 ust. 2 i 3 ustawy o VAT ze względu na zmianę przeznaczenia Inwestycji oraz sposób korekty.
Podatek od towarów i usług w zakresie: opodatkowania podatkiem VAT zapewnienia odpłatnego Pobytu w Centrum (...), opodatkowania podatkiem VAT Wypożyczania sprzętu, opodatkowania podatkiem VAT Szkoleń, niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT zapewnienia Nieodpłatnego pobytu osób z Ukrainy, sposobu dokonania kalkulacji wartości prewspółczynnika/współczynnika właściwego dla Centrum (...), niepodlegania
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji oraz wskazanie właściwego podmiotu uprawniającego do ww. prawa.
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizowaną Inwestycją.
Obowiązek dokonania korekty podatku odliczonego w wysokości 5/10 od zakupu ogrodzenia. Brak obowiązku dokonania korekty podatku odliczonego od zakupu formownicy zagonów, łopaty mechanicznej i deszczowni.
Odpłatne usługi udostępnienia Infrastruktury na rzecz Centrum jako działalność gospodarcza oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z podatku; prawo do odliczenia VAT naliczonego wynikającego z wydatków na Infrastrukturę; sposób odliczenia podatku naliczonego od wydatków na Infrastrukturę poniesionych przed i po decyzji o zmianie przeznaczenia obiektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku zwolnienia od podatku VAT aportu infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, stawki podatku VAT, prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT poniesionych na realizację przedmiotowej Inwestycji oraz sposobu dokonywania odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Infrastruktury wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego od poniesionych w latach 2015-2016 wydatków inwestycyjnych, na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych po decyzji o zmianie przeznaczenia obiektu.
Odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur sfinansowanych z dotacji oraz korekty podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych dotyczących budowy i utrzymania obiektu.
Nieuznanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do spółki za wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (pytanie nr 1), uznanie czynności wniesienia aportem Inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia (pytanie nr 2), ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności
Prawo do odliczenia podatku VAT od faktur dokumentujących poniesione wydatki inwestycyjne na budowę Sali koncertowej.
Wskazanie, czy w odniesieniu do bieżących wydatków eksploatacyjno-utrzymaniowych na wybudowaną oczyszczalnię oraz sieć kanalizacji sanitarnej, oddanych do użytkowania w roku 2015, Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwot podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego wg metody ustalonej w oparciu o co miesięczne wskazania licznika zużycia wody i prawa do dokonania korekty podatku naliczonego
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do zwrotu podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją inwestycji przez Spółkę jako podmiot niebędący czynnym podatnikiem VAT, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego po zarejestrowaniu Spółki jako podatnik VAT czynny oraz sposób dokonania ww. korekty.
Dotyczy: ‒ uznania dzierżawy Amfiteatru za czynność opodatkowaną, ‒ prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na budowę Amfiteatru z uwzględnieniem zasad tzw. korekty wieloletniej, wynikających z art. 91 ust. 1-7 ustawy o VAT, ‒ prawa do odliczenia wydatków bieżących związanych z utrzymaniem przedmiotu dzierżawy (napraw, remontów, prac porządkowych).