Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Obowiązki płatnika w związku z realizacją na zlecenie innego podmiotu zadań z zakresu obsługi programu
Usługi świadczone na terenie Niemiec (ryczałt) – ustalenie obowiązku podatkowego
Czy w opisanej sytuacji faktycznej Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej? Czy działania realizowane przez Zleceniobiorcę mają charakter działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5a pkt 38 updof, a koszty dotyczące umowy zlecenia stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 26e ust. 1 w zw. z art. 26e ust. 2 pkt 1a updof?
Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uzyskanie oświadczeń opisanych we wniosku jest wystarczające dla uznania przez nią, że zleceniobiorcy są osobami mającymi miejsce zamieszkania w Polsce w rozumieniu art. 3a ust. 1 ww. ustawy, a w konsekwencji dla uznania, że jako zleceniodawca powinna realizować obowiązki płatnika zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy, a nie na podstawie
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem lekarzom weterynarii kosztów dojazdu prywatnym samochodem do miejsca wykonywania wyznaczonych czynności.
skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania środków pieniężnych przez Wnioskodawczynię powiernikowi w ramach zawartej umowy powierniczej
skutki podatkowe nieodpłatnego przeniesienia przez powiernika na Wnioskodawczynię własności akcji w ramach zawartej umowy powiernicze
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że dokonane już przez Powiernika na rzecz Wnioskodawcy przeniesienie prawa własności udziału w nieruchomości, które zostało dokonane w wykonaniu umowy powierniczego nabycia nieruchomości, nie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że przeniesienie przez Powiernika na rzecz Wnioskodawcy
Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że przeniesienie własności środków pieniężnych przez Zleceniodawcę (Wnioskodawcę) na rzecz Zleceniobiorcy (Powiernika), w celu umożliwienia Zleceniobiorcy wykonania umowy, nie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem umowy zlecenia z obywatelem Ukrainy posiadającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ośrodek interesów życiowych.
Obowiązki podatkowe związane z umowami o pracę i umowami zlecenia zawieranymi przez Wnioskodawcę z obywatelami Rumunii.
w zakresie uznania otrzymanej prowizji za podlegający opodatkowaniu przychód z działalności gospodarczej
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 113 ust. 1 ww. ustawy.
Wliczanie do wartości limitu sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy usług zarządzania nieruchomościami.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy zwrot wydatków dokonany przez Wnioskodawcę na rzecz osób zatrudnionych na działalności gospodarczej z tytułu odbytych podróży w celu realizacji zlecenia na rzecz Wnioskodawcy będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i wydatki te nie będą stanowiły przychodu z ich własnej działalności?