Rozliczenia i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Dotyczy określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o VAT.
Określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także w kwestii określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe w podatku od gier hazardowych w przedmiocie rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczom części wpłaconych stawek, a także w kwestii określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania.
Dotyczy rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Dotyczy rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Dotyczy rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych
Dotyczy rozliczenia i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych.
Mając ma uwadze, że konta będą służyły jedynie testowaniu oferty Spółki i nie będzie realnej wygranej pochodzącej z realnego urządzania zakładów wzajemnych, należy stwierdzić, że po stronie testerów nie powstanie przychód, a Spółka nie będzie zobowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki jest prawidłowe w części określenia okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać obniżenia podstawy opodatkowania i nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty o którą należy obniżyć podstawę opodatkowania.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu działalności dotyczącej prowadzenia zakładów wzajemnych
W zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłatami na rzecz Graczy wygranymi w zakładach wzajemnych, organizowanymi za pośrednictwem sieci Internet (pytanie Nr 1).
Wygrana (wypłacone środki pieniężne) z tytułu wygranego zakładu towarzyskiego, stanowią przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakwalifikowanie przychodów do innych źródeł, w rozumieniu powyższego przepisu powoduje, że Wnioskodawca nie jest obowiązany do poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłaty
Obowiązek ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących z tytułu sprzedaży Ulotki kursowej dokonywanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, w sytuacji, gdy świadczone są także usługi polegające na organizowaniu zakładów bukmacherskich.
Pytanie sformułowane we wniosku dotyczy konieczności opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów na potrzeby reprezentacji i reklamy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów.
Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży losów i zakładów Totalizatora Sportowego są zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT?