Skutki podatkowe zbycia kryptowaluty i związane z tym koszty uzyskania przychodu.
Skutki podatkowe wykonywanej działalności w zakresie wymiany walut.
Rozpoznanie importu usług oraz określenia podstawy opodatkowania w związku z zakupem walut obcych.
zwolnienie z podatku od towarów i usług wykonywanych przez Spółkę czynności polegających na zakupie bądź sprzedaży walut wirtualnych (kryptowalut), jeżeli miejscem świadczenia i opodatkowania tych usług jest terytorium Polski oraz brak obowiązku ewidencjonowania ww. czynności przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla gier losowych i gier na automatach.
Podstawa opodatkowani dla gier losowych i na automatach oraz usług wymiany walut.
Podstawa opodatkowani dla gier losowych i na automatach oraz usług wymiany walut.
Podstawa opodatkowani dla gier losowych i na automatach oraz usług wymiany walut.
określenie podstawy opodatkowania i ujęcia w deklaracji VAT-7 usługi wymiany walut
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wymiany walut oraz wpływ obrotu z tytułu wymiany walut na strukturę określoną w art. 90 ustawy.
powstanie obowiązku podatkowego przy pozyskiwaniu prawa własności jednostek wirtualnej waluty
W którym momencie u Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?
w zakresie uznania transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT oraz braku uwzględniania ich obrotu przy ustalaniu proporcji sprzedaży
Jeżeli Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej jedynie pośredniczy w transakcjach wymiany walut pomiędzy użytkownikami prowadzonej przez Niego internetowej platformy (nie jest właścicielem pieniędzy wpłacanych do indywidualnych wirtualnych portfeli użytkowników), to przychodem uzyskanym z tego tytułu jest wartość prowizji należna Wnioskodawcy z tytułu przeprowadzonych transakcji
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wymiany walut.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu dokonywanych czynności na finansowych instrumentach pochodnych oraz zakwalifikowania obrotu pochodzącego z tytułu tych transakcji jako obrót z transakcji pomocniczych, o których mowa w art. 90 ust. 6 ustawy o VAT oraz ustalenia wartości obrotu z tytułu transakcji dokonywanych na finansowych instrumentach pochodnych.
w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu dokonywanych transakcji wymiany walut.
W zakresie ustalenia podstawy opodatkowania oraz obrotu do wyliczenia współczynnika VAT w przypadku transakcji walutowych SPOT.
określenie podstawy opodatkowania (a jednocześnie wartości obrotu na potrzeby kalkulacji proporcji) w przypadku transakcji rzeczywistej (faktycznej) wymiany walut
Jakie zasady winny być stosowane dla celów ustalenia zapisów w deklaracji VAT-7, tj. obrót jako prowizja (wynik ze sprzedaży walut) czy obrót jako wartość sprzedanej i zakupionej waluty?