Interpretacje

Interpretacja
19.05.2020 Podatki

Ustalenie, czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia spółek będzie skutkowało powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu

Interpretacja
11.08.2015 Podatki

Czy wygaśnięcie w drodze konfuzji wzajemnych wierzytelności Udziałowca 1 i zobowiązań P z tytułu wyemitowanych obligacji i odsetek od obligacji, w następstwie połączenia Spółki oraz Udziałowca l oraz umorzenie tych obligacji przez Spółkę nie powoduje powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych ani po stronie Spółki ani po stronie Udziałowca l?

Interpretacja
29.04.2015 Podatki

Czy w związku z cofnięciem oświadczenia o naliczeniu Kar umownych i oświadczenia o potrąceniu wzajemnych wierzytelności, Wnioskodawca powinien dokonać korekty przychodu podatkowego związanego z naliczeniem Kar umownych w tym okresie rozliczeniowym, w którym pierwotnie wykazano przychód z tego tytułu?

Interpretacja
17.02.2015 Podatki

Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami powyższa transakcja skutkowała powstaniem w Spółce przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
17.02.2015 Podatki

Czy w sytuacji, w której miało miejsce umowne potrącenie Wierzytelności Spółki ze zobowiązaniem Spółki wynikającym z Umów Pożyczki do zwrotu kwoty pożyczki wraz z odsetkami, powyższa transakcja skutkowała powstaniem w Spółce przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
12.02.2015 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w stanie faktycznym / przyszłym przedstawionym we Wniosku, objecie Akcji Nowej Emisji Spółki Zależnej przez Wnioskodawcę w wyniku potrącenia Wierzytelności z Tytułu Pożyczek z Wierzytelnością z Tytułu Objęcia Akcji nie spowoduje powstania przychodu i możliwości ustalania kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowego od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy

Interpretacja
26.08.2014 Podatki

Wydatek na nabycie przez Wnioskodawcę akcji poniesiony poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności wynikających z transakcji sprzedaży akcji oraz umowy pożyczki w momencie ich zbycia będzie stanowił koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
10.06.2014 Podatki

Czy wygaśnięcie w drodze konfuzji wzajemnych wierzytelności Wnioskodawcy i zobowiązań C. w zakresie kwoty wykupu obligacji i odsetek od obligacji i odsetek od obligacji, w następstwie połączenia Wnioskodawcy i C. nie powoduje powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych ani po stronie spółki przejmującej, ani po stronie spółki przejmowanej ?

Interpretacja
11.03.2014 Podatki

1. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia Wierzytelności własnej przez Spółkę komandytową? 2. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w związku z wniesieniem przez Spółkę komandytową Wierzytelności nabytej do Spółki z o.o.? 3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w związku z wniesieniem

Interpretacja
08.05.2013 Podatki

Czy w związku z potrąceniem wzajemnych wierzytelności Spółka osiągnie przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawych?

Interpretacja
24.08.2012 Podatki

1. Czy zapłata wkładu pieniężnego poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym nie będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki przychodu do opodatkowania?2. Czy na moment zapłaty wkładu pieniężnego poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności w sposób opisany w zdarzeniu przyszłym odsetki będące przedmiotem rozliczenia stanowić będą koszty uzyskania przychodów

Interpretacja
21.05.2012 Podatki

W wyniku potrącenia wierzytelności dochodzi do uregulowania zobowiązania nawet w sytuacji, gdy nie dochodzi do faktycznego transferu pieniędzy. Zatem, naliczone odsetki po stronie biorącego w depozyt stanowią koszt podatkowy w momencie ich zapłaty, w tym przypadku w dacie kompensaty wzajemnych wierzytelności o ile oczywiście nie znajdzie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o PDOP. Interpretacja

Interpretacja
29.12.2011 Podatki

Czy w opisanym przypadku, w związku z tym, że wierzytelność jest nieściągalna, może być w kwocie netto uznana za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
29.12.2011 Podatki

Czy w opisanym przypadku, w związku z tym, że wierzytelność jest nieściągalna, może być w kwocie netto uznana za koszt uzyskania przychodu?

Interpretacja
05.07.2010 Podatki

Czy wzajemne potrącenie wierzytelności wspólników spółki cywilnej podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
31.12.2007 Podatki

Czy wydanie wyrobów akcyzowych zharmonizowanych w zamian za wierzytelność może korzystać ze zwolnienia z akcyzy na podstawie § 13 ust. 1 pkt. 5 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień?

Interpretacja
29.08.2005 Podatki

Czy w wyniku potrącenia pożyczki nie doszło do realizacji dodatnich różnic kursowych dla celów podatkowych, przez co różnice takie nie stanowią przychodu do opodatkowania dla Spółki?Potrącenie wierzytelności Wspólnika z tytułu pożyczki z częścią wierzytelności Spółki wobec Wspólnika z tytułu należnego wkładu na kapitał zakładowy nie skutkuje realizacją różnic kursowych dla celów podatkowych.

Interpretacja
30.03.2005 Podatki

Czy można zaliczyć w koszty podatkowe firmy w dacie poniesienia wydatku wpłaty dokonane do depozytu sądowego na poczet rat leasingowych w sytuacji kiedy oba podmioty (ZZZ Bank oraz YYY S.A.) odmówiły wystawienia faktur?