Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Usługa polegającej na prowadzeniu zajęć sportowych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy. Natomiast Usługa polegająca na udostępnieniu obiektów sportowych nie może korzystać z ww. zwolnienia od podatku VAT.
Ustalenie, czy Wnioskodawca posiada prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w wystawionych przez zawodnika zawodowo grającego w piłkę nożną fakturach VAT z tytułu świadczenia na rzecz Wnioskodawcy usług związanych ze sportem oraz usług reklamowych, promocyjnych i marketingowych.
Zwolnienie od podatku opłaty pobieranej w okresie zawieszenia, zapewniającej trwałość stosunku, zachowanie miejsca, możliwość korzystania ze świadczeń innych niż treningi, zwolnienie od podatku opłaty wpisowej, warunkującej członkostwo w klubie i możliwość korzystania z systemu treningów i metodologii szkoleniowej, w tym możliwość udziału w zajęciach sportowych klubu, uprawniająca do otrzymania akcesoriów
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług w zakresie organizacji zajęć sportowych oraz organizowania wypoczynku dla dzieci (półkolonii i obozów sportowych).
w zakresie zwolnienia od podatku czynności wykonywanych zgodnie z celami statutowymi, wykonywanymi przez klub sportowy oraz w zakresie prawa do korekty deklaracji VAT-7 z tytułu świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług w odniesieniu do usług sklasyfikowanych w PKWiU 93.11.10.0, tj.: organizacji turniejów tańca dla dzieci i młodzieży w obiekcie sportowym Zainteresowanego, udostępniania sal w celu prowadzenia ćwiczeń tzw. praktisów, na które uczęszczają osoby celem ćwiczenia, utrwalenia kroków i choreografii poznanych na zajęciach oraz organizacji
Określenie stawki podatku VAT dla usług w zakresie wstępu i czynnego korzystania z sauny, siłowni, ścianki wspinaczkowej oraz solarium oraz możliwości dokonania korekty podatku należnego w związku z możliwością zastosowania preferencyjnej stawki podatku.
Zastosowanie prawidłowej stawki podatku dla usług korzystania z kompleksu basenowego wraz ze strefą odnowy biologicznej.
Zastosowanie prawidłowej stawki podatku dla usług korzystania z obiektu sportowego.
1. Czy w związku ze świadczeniem usług sportowo-rekreacyjnych, pozostałych usług związanych z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu PKWiU 93.13.10.0 usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu) - Spółka może stosować obniżoną stawkę podatku 8% VAT? 2. Czy do pozostałych świadczonych usług sportowo-rekreacyjnych PKWiU 96.04.10.0 usługi
Czy dokonywanie w okresie 1 luty 2009 2010 transferów zawodników oraz sprzedaży przez Wnioskodawcę praw medialnych do transmisji meczów i praw marketingowych, w tym:- sprzedaż prawa do miejsca na koszulkach piłkarzy Wnioskodawcy, - sprzedaż innych usług reklamowych,były czynnościami opodatkowanymi VAT z zastosowaniem podstawowej stawki VAT?
Stawka podatku dla opłat za zajęcia nauki gry w piłkę nożną dla dzieci z grup selekcyjnych oraz młodzików.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów na rzecz trampkarzy zgodnie ze strukturą ustaloną na dany rok.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w pełnej wysokości od zakupów na rzecz I i II zespołu drużyny piłki nożnej.
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę, tj.: - prowadzenie zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również seniorów osób po 50 roku życia, mających na celu popularyzację aktywności fizycznej oraz tańca; -organizacja turniejów tańca dla dzieci i młodzieży w obiekcie sportowym Zainteresowanego (przygotowanie parkietu, zorganizowanie trybun-widowni, stanowisk sędziowskich oraz sprzętu nagłośnieniowego
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę, tj. przygotowanie par sportowych z klubu Zainteresowanego do udziału w turniejach tańca, stanowią usługi ściśle związane ze sportem w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku od towarów i usług, a w konsekwencji podlegają zwolnieniu od podatku VAT?
Czy w sytuacji gdyby okazało się, że usługi wykonywane przez Wnioskodawcę są opodatkowane inną stawką podatku niż zwolniona, Zainteresowany ma możliwość dokonać korekty naliczonego podatku VAT od poniesionych w roku 2010 kosztów związanych z nabyciem, remontem i modernizacją nieruchomości, zgodnie z art. 91 ust. 7 ustawy o VAT: a)czy pierwszym okresem za jaki należy dokonać korekty podatku naliczonego
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur wystawianych przez kluby sportowe
Czy przy wyliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z póź. zm.), należy uwzględnić czynności niepodlegające podatkowi VAT?
Które z wymienionych rodzajów przychodów po zmianie przepisów korzystają ze zwolnienia wynikającego z faktu uchylenia załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2011 r. podlegają podatkowi VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług.