Interpretacje

Interpretacja
14.08.2023 Podatki

Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów

Interpretacja
14.08.2023 Podatki

Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%

Interpretacja
10.05.2021 Podatki

Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.

Interpretacja
31.10.2018 Podatki

Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem takich usług.

Interpretacja
01.03.2016 Podatki

w zakresie zastosowania stawki podatku VAT 0% dla świadczonej przez Wykonawców usługi transportowej na rzecz Sił Zbrojnych RP .

Interpretacja
18.08.2010 Podatki

Czy usługa Spółki składająca się z powyższych świadczeń cząstkowych stanowi jedną i niepodzielną usługę, a konkretnie usługę transportu, a w określonych wypadkach szczególną podkategorię usług transportu czyli usługę transportu międzynarodowego w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. 83 ust. 3 pkt 1 b ustawy o podatku od towarów usług (dalej: ustawa o VAT)?

Interpretacja
25.06.2010 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług z tytułu refakturowania usług transportowych przez Spółkę na spółki faktycznie korzystające z tych usług?

Interpretacja
24.06.2010 Podatki

Jaki należy przyjąć termin obowiązku podatkowego od pozaunijnej usługi transportowej i od kosztów dodatkowych związanych z taką usługą czyli kosztów konwojów i kosztów postojów?

Interpretacja
24.06.2010 Podatki

1. Jak należy naliczać podatek VAT z tytułu importu usługi transportowej od podwykonawcy spoza Unii jeśli transport wykonywany jest na pozaunijnej trasie tj. kraj spoza Unii do kraju spoza Unii? 2. Czy od usług konwoju i postoju związanych z taką usługą transportową również należy naliczyć podatek VAT i według jakiej stawki? 3. Jaki należy przyjąć podatek VAT przy imporcie usługi transportu międzynarodowego

Interpretacja
06.08.2009 Podatki

Według jakiej stawki należy naliczyć podatek VAT od transaction fee, stanowiącej czynność pomocniczą w stosunku do czynności sprzedaży biletów, przy wystawianiu biletów lotniczych na trasach międzynarodowych i krajowych?

Interpretacja
15.06.2009 Podatki

opodatkowanie opłat transakcyjnych, które dotyczą biletów na przejazd środkami transportu kolejowego, morskiego lub lotniczego, gdy trasa przejazdu w całości przebiega poza terytorium Polski

Interpretacja
23.02.2009 Podatki

Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
09.01.2009 Podatki

zasady opodatkowania usług w zakresie obsługi naziemnej lotów świadczonych na rzecz przewoźników krajowych i zagranicznych

Interpretacja
29.12.2008 Podatki

Prawo do zastosowania stawki 0% dla usługi kurierskiej (przewóz paczki), w sytuacji, gdy miejscem jej przeznaczenia jest kraj trzeci.

Interpretacja
19.12.2008 Podatki

Czy nabywane przez Wnioskodawcę usługi obce transportowe polegające na przewozie towarów z kraju leżącego poza terytorium UE do kraju należącego do UE można traktować jako nabycie usług transportowych międzynarodowych niepodlegających opodatkowaniu podatkiem VAT?

Interpretacja
22.10.2008 Podatki

Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane jest świadczenie usług polegające na dostarczaniu przesyłek poza Unię Europejską za pośrednictwem firmy kurierskiej?

Interpretacja
30.05.2008 Podatki

Jakie stawki podatku od towarów i usług powinny być zawarte na fakturze wystawionej francuskiemu zleceniodawcy przez polskiego zleceniobiorcę?

Interpretacja
12.03.2008 Podatki

Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować przy pobieraniu opłat transaction fee przy sprzedaży biletów na przeloty poza terytorium Wspólnoty, kiedy żaden etap lotu nie odbywa się na terytorium kraju?

Interpretacja
14.12.2007 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym kwoty odszkodowania za przestoje podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 5 ustawy o VAT, czy też czynność ta nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych zawartych w w/w artykule ustawy i nie podlega ustawie o VAT?

Interpretacja
23.02.2007 Podatki

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona w celu dostarczenia towaru do nabywcy z kraju trzeciego zakupiła usługę transportu międzynarodowego od firmy z Danii. Przewoźnik wystawił za wykonanie ww. usługi dwie faktury, jedną za transport drogowy na odcinku Bielsko Biała Bremerhaven, drugą natomiast za transport morski Bremerhaven Arabia Saudyjska. Obie faktury dotyczą eksportu

Interpretacja
20.04.2006 Podatki

Czy posiadany przez Spółkę w chwili dokumentowania usługi transportu międzynarodowego zestaw dokumentów (faktura VAT za świadczone usługi oraz krajowy list przewozowy z oświadczeniem nabywcy, że towar przeznaczony jest do wywozu z kraju drogą morską oraz określeniem kraju przeznaczenia towaru) jest zgodny z wymogami art. 83 ust. 5 pkt 1 i tym samym czy spełnione są przesłanki dla zastosowania stawki

Interpretacja
31.03.2006 Podatki

Dotyczy kwestii opdatkowania podatkiem od towarów i usług, usług transportu towarów śwadczonych na odcinku Hamburg -granice RP oraz rozliczenie ww. usług w deklaracji VAT-7

Interpretacja
14.02.2006 Podatki

Czy posiadając wyłącznie dokument "CMR", tj. międzynarodowy list przewozowy dla usługi transportu towarów przywożonych do Polski, tj. transport towarów importowanych, można stosować stawkę podatku VAT w wysokości 0 % dla odcinka krajowego od granicy Polski do pierwszego moiejsca przeznaczenia na terytorium Polski ?

Poprzednia Następna