Obowiązek uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług pośrednictwa w sprzedaży usług finansowych oraz wartości usług budowlanych świadczonych na nieruchomości poza terytorium kraju, miejsce opodatkowania usług budowlanych oraz wystawienie faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nabywanych usług przetwarzania transakcji przekazu pieniężnego.
Ustalenie czy wynagrodzenie otrzymane za wykonywane czynności stanowi podstawę opodatkowania w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy oraz czy wykonywane czynności korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione wydatki na nabycie Usług Doradczych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Skutki podatkowe sprzedaży wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji.
Uznanie czynności udzielania pożyczek oraz poręczeń za usługi o charakterze pomocniczym, z których obrót nie jest brany pod uwagę dla celów ustalania proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, co w efekcie prowadzi do pełnego odliczenia podatku naliczonego.
Zwolnienie od podatku importu usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług przekazu pieniężnego, usług wymiany walut oraz usług bezpiecznego przechowywania środków pieniężnych przekazanych w celu wykonania transakcji płatniczej, a także usług przechowywania i przetwarzania danych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z ww. działalnością.
Dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania zaświadczeń, opinii bankowych, opinii audytorskich.
Stosowanie ograniczeń wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytania 1-8).
Stosowanie ograniczeń wynikających z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do usług zarządzania, usług planowania strategicznego, usług komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz usług marketingowych (pytanie Nr 9).
Świadczone usługi spełniają i będą spełniały definicję pośrednictwa w świadczeniu usług określonych w art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy, a tym samym korzystają/będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie ww. regulacji. Natomiast z tytułu usług nabywanych od Afiliantów, będą mieli Państwo prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w pełnej wysokości.
W związku z tym, że w przedmiotowej sprawie są ustalone następujące po sobie terminy rozliczeń, to dla ww. usług finansowania momentem ich wykonania jest upływ okresu, za który następują płatności. Zatem datą wykonania usług w opisanej sytuacji jest data upływu każdego okresu rozliczeniowego, za który otrzymują Państwo zapłatę należnej Prowizji. Zatem, zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Odsetki od sprzedaży ratalnej na warunkach przedstawionych w opisie sprawy, stanowią wynagrodzenie za odrębną usługę finansową korzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy, jednak zgodnie z art. 43 ust. 22 ustawy, mają Państwo prawo do rezygnacji z ww. zwolnienia.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług udzielania pożyczek, względem których Wnioskodawca zrezygnuje ze zwolnienia, w przypadku gdy odsetki należne są w miesiącu, w którym Wnioskodawca zrezygnuje ze zwolnienia, a ich zapłata nastąpi w okresie, w którym usługi te po rezygnacji podlegają opodatkowaniu VAT.
Brak zwolnienia od podatku usług umożliwiających zawieranie transakcji mających za przedmiot instrumenty finansowe za pomocą Strategii.
W ramach zawieranych z Kontrahentem umów hedgingowych Spółka występuje jako podatnik świadczący usługi (usługodawca) podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Świadczone przez Spółkę na rzecz Kontrahenta usługi hedgingowe zwolnione są od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy. Podstawą opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę na rzecz Kontrahenta jest
Przepisy VAT obowiązujące od 1 stycznia 2022 r. dają podatnikom świadczącym usługi finansowe możliwość wyboru opodatkowania świadczonych usług podatkiem VAT zamiast zwolnienia z tego podatku. Aby dokonać takiego wyboru, trzeba zawiadomić o nim pisemnie naczelnika urzędu skarbowego. Wybór opodatkowania świadczonych usług umożliwi dokonywanie odliczenia VAT naliczonego od zakupów związanych z wykonywaniem
zwolnienie od podatku, ustalenia obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania dla świadczonych usług