Określenie właściwych stawek zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług związanych z prowadzeniem własnej cukierni.
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 58.21.20.0, PKWiU 58.21.30.0 oraz PKWiU 63.11.2.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług gastronomicznych przeznaczonych do dalszej odsprzedaży.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesienie przez Spółkę wydatków w postaci wynagrodzenia, o którym mowa w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, na nabycie Usług Doradczych.
Ustalenie miejsca opodatkowania organizacji Konferencji, posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług.
Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku usług psychoterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
Możliwość zastosowania 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 66.22.10.0. oraz PKWiU 66.29.19.0.
Możliwość zastosowania 12% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.12.0.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z nabyciem usług.
Zwolnienie od podatku usług uzdrawiania za pomocą bioenergoterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy o podatku od towarów i usług.
Nie podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług usług świadczonych na podstawie kontraktu menadżerskiego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku nabywania towarów i usług związanych z opisanym projektem dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których występują wyłącznie lokale mieszkalne.
Spółka prowadzi całkowitą działalność gospodarczą w Polsce, a usługa outsorcingowa realizowana na rzecz Spółki u kontrahenta w Republice Czeskiej jest działalnością pomocniczą, w związku z tym przychody Spółki podlegają w całości opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Do przychodów uzyskanych z tytułu usług sklasyfikowanych przez Wnioskodawcę w klasie PKWiU 62.02.10.0 „Usługi związane z doradztwem w zakresie sprzętu komputerowego” opodatkowane są 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla usługi objętej Umowami (Umową Licencyjną albo Umową Komercyjnego Wyświetlania Filmów).
Brak obowiązku naliczenia podatku należnego w związku z nieodpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z bezpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją usług przez Współpracowników i Outsourcerów.
Zwolnienie od podatku VAT usług kształcenia w zakresie tańca oraz właściwego rozwoju ruchowego z elementami wychowania dzieci i młodzieży.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Ustalenie miejsca opodatkowania nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.