Dotyczy ustalenia, czy z tytułu dochodów uzyskiwanych w związku z posiadaniem Powierzonego Mienia albo zbyciem jego składników dokonywanym w imieniu własnym, ale na rachunek Klientów Powiernik będzie podatnikiem CIT, wobec czego zostanie zobowiązany do rozpoznania obowiązku podatkowego w CIT zgodnie z obowiązującymi przepisami i rozliczenia podatku; Czy otrzymanie składników Powierzonego Mienia przez
Dotyczy ustalenia, czy zwrot Należności publicznoprawnych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika; Czy zwrot Kosztów Dodatkowych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym odsetki wypłacone przez bank w związku ze zdeponowaniem na lokacie/koncie oszczędnościowym środków, które na mocy umowy powiernictwa osoba fizyczna będzie zobowiązana przekazać Wnioskodawcy, stanowią przychód Wnioskodawcy będącym przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą w formie spółki.
Skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa oraz opodatkowanie dywidendy ze spółki z siedzibą w Niemczech.
Uznanie przeniesienia przez Powiernika na rzecz Powierzającego praw dotyczących nieruchomości (praw własności i praw do roszczeń) za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu tej czynności oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przez Powierzającego tych praw.
Będą mieli Państwo prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez dokonującego dostawy Nieruchomości 1 w części, w której dostawa Nieruchomości 1 będzie podlegać opodatkowaniu i nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku.
Ustalenie czy na moment powierzenia Powiernikowi posiadanych udziałów Spółki Zagranicznej nie powstanie przychód podatkowy, posiadanie prawa do pomniejszenia przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia udziałów Spółki Zagranicznej o koszty uzyskania przychodów w postaci wydatków poniesionych na objęcie udziałów w Spółce Zagranicznej, brak konieczności zastosowania przepisów dotyczących zagranicznych
Nie będą stanowić przychodu odsetki – wypłacone przez bank w związku ze zdeponowaniem na lokacie/koncie oszczędnościowym środków – które na mocy umowy powiernictwa Wnioskodawca będzie zobowiązany przekazać powierzającemu.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie wyroku sądowego z tytułu niedostarczenia przez Gminę lokalu socjalnego osobie eksmitowanej.
W zakresie skutków podatkowych zbycia udziałów (akcji) posiadanych przez Wnioskodawcę jako powiernika na inny podmiot w związku ze zmianą stosunku powierniczego.
Opodatkowanie cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej przekazywanych przez Inwestora na rzecz Wnioskodawcy.
W zakresie ustalenia, czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, z uwagi na korzystanie przez Spółkę z Nieruchomości 2 na podstawie porozumienia zawartego z Powiernikiem, bez dodatkowego wynagrodzenia.
Skutki podatkowe powierniczego przeniesienia wierzytelności oraz zwrotnego przeniesienia wierzytelności.
Skutki podatkowe występujące po stronie powierzającego z tytułu zawartych umów powiernictwa.
Skutki podatkowe występujące po stronie powiernika z tytułu zawartych umów powiernictwa.
Czy nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika 1 na rzecz Powierzającego 4 własności Udziałów w Spółce, w wykonaniu Umowy powiernictwa, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, po stronie Powierzającego 4?
Czy nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika 1 na rzecz Powierzającego (1, 3, 4) własności Udziałów w Spółce, w wykonaniu Umowy powiernictwa, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, po stronie Powiernika 1?
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
skutki podatkowe zbycia Udziałów/akcji przez Powiernika w wykonaniu Umowy powierniczej na rzecz podmiotu trzeciego
skutki podatkowe zbycia Udziałów/akcji przez Powiernika na nowego powiernika w związku ze zmianą stosunku powierniczego
Czy z tytułu zawarcia umowy powierniczej cesji wierzytelności powstanie po stronie Spółki obowiązek w podatku od czynności cywilnoprawnych?