1. Czy Spółka Przejmująca w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy Spółka Przejmowana w wyniku przeprowadzenia planowanego połączenia odwrotnego osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych 3. Czy Wspólnicy Spółki Przejmowanej w związku z planowanym połączeniem
Uznanie, że otrzymywana przez Spółkę kwota udziału własnego nie stanowi wynagrodzenia z tytułu odpłatnej dostawy towarów ani odpłatnego świadczenia usług.
Opodatkowanie dotacji oraz wkładu własnego otrzymanego od Uczestników na realizacje Projektu, dokumentowanie otrzymanej dotacji oraz otrzymanego wkładu własnego od Uczestników, uznanie otrzymanej dotacji oraz wkładów własnych Uczestników za kwotę brutto, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją Projektu.
Czy w związku z planowanym Umorzeniem Udziałów własnych bez wynagrodzenia, za zgodą Wspólnika, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy na gruncie opisanego zdarzenia przyszłego, po stronie Udziałowca powstanie przychód w wyniku Umorzenia Udziałów i czy w związku z tym Spółka będzie zobowiązana, jako płatnik, do pobrania i odprowadzenia
Wnioskodawca, działając jako osoba planująca utworzenie spółki w rozumieniu art. 14n § 1 pkt 1 Ordynacji niniejszym zadaje następujące pytanie czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów własnych bez wynagrodzenia za zgodą udziałowca którego udziały są umarzane po stronie Spółki powstanie przychod podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wnioskodawca, działając jako osoba planująca utworzenie spółki w rozumieniu art. 14n § 1 pkt 1 Ordynacji niniejszym zadaje następujące pytanie czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów własnych bez wynagrodzenia, za zgodą udziałowca, którego udziały są umarzane, po stronie Spółki powstanie przychod podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Firma ubezpieczyła samochód w towarzystwie ubezpieczeniowym na sumę 40 000 zł. Umowa AC przewidywała udział własny ustalony w wysokości 10% sumy ubezpieczenia w każdej szkodzie. Ubezpieczony samochód uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Jak ująć w księgach rachunkowych udział naszej firmy w szkodzie? Czy wydatki niepokryte wypłaconym odszkodowaniem będą mogły być uznane za koszty uzyskania przychodów?
Czy mimo że część aktywów, w tym aktywów trwałych, będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)?
Czy przeniesienie na podstawie UoWO własności węglowodorów przez Stronę posiadającą prawo użytkowania górniczego, na rzecz pozostałych Stron, nie posiadających prawa użytkowania górniczego, proporcjonalnie do ich udziału skutkuje powstaniem dla Wnioskodawcy (występującego w zależności od okoliczności jako Strona posiadająca prawo użytkowania górniczego, bądź jako Strona nie posiadająca tego prawa)
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO, powinien łączyć przychody i koszty ze wspólnego przedsięwzięcia (z pozostałymi przychodami i kosztami podatkowymi) odrębnie dla każdego Projektu proporcjonalnie do udziału w zysku z tego Projektu?
Czy w związku z rozważanym nabyciem udziałów własnych w celu ich dobrowolnego umorzenia bez wynagrodzenia powstanie po stronie Wnioskodawcy dochód do podatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z ustawą z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2011. 74. 397. tj. ze zm.; dalej jako: updop)?
Czy na którymkolwiek etapie przedstawionej sprawy wystąpi podatek dochodowy od osób prawnych? Jeśli tak, to: a) jakie zdarzenie będzie stanowiło przychód dla Spółki,b) czy kosztem uzyskania przychodu w Spółce będzie wartość udziałów jakie objęła Gmina wnosząc do Spółki wkład niepieniężny w postaci środków trwałych (pomniejszona o sumę odpisów amortyzacyjnych),c) jaki ewentualnie będzie wynik z tej
1. Czy ustalona decyzją Wójta Gminy opłata adiacencka stanowi koszt bezpośredni przy sprzedaży nieruchomości, tj. 14 działek objętych Strefą Ekonomiczną i powinna ona być ujęta w kosztach uzyskania przychodów w momencie sprzedaży nieruchomości, czy stanowi koszt pośredni działalności Spółki i powinna być kosztem uzyskania przychodu w dacie ich poniesienia? 2. Czy wkład własny Spółki w wysokości 333
Czy w związku z dobrowolnym umorzeniem własnych udziałów bez wynagrodzenia, zgodnie z art. 199 § 3 Kodeksu spółek handlowych, Spółka jako płatnik będzie miała obowiązek pobrania z tego tytułu podatku dochodowego od osób prawnych od swoich udziałowców, tych zarówno umarzających swoje udziały, jak i tych udziałowców, którzy pozostaną w Spółce?
Czy tzw. dobrowolne umorzenie własnych udziałów bez wynagrodzenia powoduje powstanie dochodu podlegającego opodatkowaniu u Spółki dokonującej umorzenia? Spółka planuje nabyć od udziałowców udziały własne w celu ich dobrowolnego umorzenia. Umorzenie udziałów zostanie przeprowadzone zgodnie z art. 199 § 3 kodeksu spółek handlowych, bez wypłaty wynagrodzenia, na co udziałowcy wyrazili zgodę. Umorzenie