Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykorzystaniu współczynnika proporcji.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących Kosztów Dodatkowych ściśle związanych z transakcją pozyskania nowego inwestora.
Uznanie za przychód do opodatkowania zwrotu na podstawie postanowienia kosztów za zniszczone rzeczy.
Sprzedaż miodu w stanie nieprzetworzonym osobom prywatnym z własnej.
Dotyczy ustalenia, czy otrzymanie nieodpłatnie od Dostawcy Próbek stanowi dla Spółki przychód w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży lokali mieszkalnych, zakupionych od osób fizycznych bądź od firm. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty poniesione na ulepszenie stanowiące remont, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, modernizację zakupionych lokali.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w podatku od towarów i usług w przypadku zwrotu towaru lub reklamacji towaru zakupionego przez Internet na podstawie prowadzonej ewidencji zwrotów, o której mowa w § 3 ust. 3 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Możliwość zastosowania stawki 3% zryczałtowanego podatku dochodowego dla przychodów uzyskanych z działalności polegającej na odsprzedaży domen internetowych w stanie nieprzetworzonym.
Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.
Opodatkowanie sprzedaży używanej odzieży i butów przy zastosowaniu procedury VAT-marża. Podstawa opodatkowania tej sprzedaży.
Zastosowanie zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego towar handlowy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur za materiały wykorzystane w remontowanym lokalu.
Ustalenie czy przekazanie nieruchomości na cele prywatne stanowi zbycie towarów na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy; określenie podstawy opodatkowania ; brak obowiązku korekty podatku naliczonego i sposobu jej dokonania.
Uznanie modelu współpracy z klientami za sprzedaż detaliczną i opodatkowanie podatkiem od sprzedaży detalicznej przychodu uzyskanego z tej sprzedaży.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej
Prowadzimy działalność sezonową. Pod koniec sezonu obniżamy cenę sprzedawanych towarów. Najpierw nieznacznie, by w ostatnich dniach sprzedawać nawet poniżej kosztów/ceny zakupu. Jak ewidencjonować skutki tych posezonowych obniżek towarów w księgach rachunkowych? Jednostka prowadzi ewidencję towarów w cenach zakupu.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, jaki wynika z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w toku realizacji Projektu.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu zbycia odzieży używanej według stawki 3%.
Zastosowanie procedury VAT-marża do sprzedaży obuwia nabytego od osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, na rzecz klientów niebędących podatnikami.
Dotyczy ustalenia: - czy Spółka zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych prowadzi działalność rolniczą na wydzierżawionym gruncie; - czy będzie miał zastosowanie art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, zgodnie z którym przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej i tym samym nie podlega opodatkowaniem podatkiem dochodowym od
Czy zapłacona przez Spółkę kwota wynikająca z noty obciążeniowej wystawionej przez kupującego (dotycząca kosztów poniesionych przez kontrahenta związanych z przepakowaniem towaru w nowe opakowania), stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów na gruncie przepisów ustawy o CIT, - Czy w przypadku uzyskania przez Spółkę twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, zapłacona przez Spółkę kwota, stanowi
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.