Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
1.Czy przepisy ustawy o PDOF należy interpretować w ten sposób, że członkowie RN Banku w związku ze sfinansowaniem przez Bank ich udziału w Szkoleniach nie uzyskują przychodu podatkowego, w związku z czym na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika PDOF z tytułu sfinansowania Szkoleń?
Obowiązki płatnika - finansowanie przez Bank udziału w szkoleniach członkom Rady Nadzorczej Banku.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych, - brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją Operacji.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem Szkoleń dla członków Rady Nadzorczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Zwolnienie od podatku od towarów i usług kursu na stopień Żeglarza Jachtowego, kursu na sternika Motorowodnego, obozów szkoleniowych na stopień Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowego, kursu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających, opłaty za egzamin dotycząca usług kształcenia zawodowego, turystycznych obozów żeglarskich, półkolonii żeglarskich dla dzieci.
Brak opodatkowania zwrotu kosztów szkoleń przez pracowników na rzecz Spółki.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia wtryskarek oraz brak uznania nieodpłatnego użyczenia wtryskarek za odpłatne świadczenie usług na postawie art. 8 ust. 2 ustawy.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 84.25.11.0, PKWiU 84.25.19.0 oraz PKWiU 85.59.19.0
Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Stawka zryczałtowanego podatku dla usług sklasyfikowanych w pozycji PKWiU 62.01.12.0, PKWiU 62.01.11.0, PKWiU 62.02.30.0 oraz PKWiU 85.59.12.0
Brak prawa do odliczenia w związku z realizacją projektu, opodatkowanie otrzymanej dotacji.
Państwa stanowisko jest prawidłowe w części dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników oraz nieprawidłowe w części dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy w związku z nabyciem Szkoleń dla Współpracowników nie otrzymali/nie otrzymają Państwo faktury wystawionej na Państwa
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem Szkoleń dla Współpracowników.
Przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione przez Państwa wydatki na zakup Szkoleń dla Współpracowników.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupem Szkoleń dla Współpracowników.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na szkolenia współpracowników.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na szkolenia współpracowników.
Ponoszenie wydatków na Szkolenia Współpracowników, które to koszty będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów.
Zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a usługi kompleksowej ściśle związanej z usługami w zakresie kształcenia i wychowania.