Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży lokalu, z którego własnością jest związany udział w wysokości 1/2 części w nieruchomości wspólnej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Obowiązek obliczenia i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu osiągnięcia dochodów powstałych w wyniku działania syndyka.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Skutki podatkowe postępowania upadłościowego spółki jawnej i czynności syndyka dla jej wspólników (obowiązki podatkowe, zaliczki, podatek)
Dokumentowanie zwrotu wydatków poniesionych w związku z prowadzonym postępowaniem upadłościowym. Niekorzystanie ze zwolnienia od podatku zwrotu wydatków poniesionych na znaczki pocztowe i zwrotne potwierdzenie odbioru korespondencji. Podstawa opodatkowania. Prawo do odliczenia podatku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od syndyka, po upadłości dewelopera, a pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
opodatkowania rozlewu przez syndyka alkoholu etylowego wchodzącego w skład masy upadłości
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów lub usług, w trakcie postępowania upadłościowego, po zaprzestaniu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, czyli po sprzedaży całego majątku wchodzącego do masy upadłości i braku innych czynności opodatkowanych VAT
Wskazanie podmiotu zobowiązanego do zapłaty podatku VAT oraz do wystawienia faktury z tytułu sprzedaży nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży przedsiębiorstwa w postępowaniu upadłościowym prowadzonym w trybie przygotowanej likwidacji na podstawie art. 56a i następne Prawa upadłościowego
Brak opodatkowania zbycia przedsiębiorstwa będącego w upadłości likwidacyjnej.
Zbycie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu art. 6 pkt 1 i art. 2 pkt 27e ustawy, w toku postępowania upadłościowego.
wskazanie, czy transakcja sprzedaży (likwidacji) przez syndyka gospodarstwa rolnego, osoby fizycznej (konsumenta) pozostającej w upadłości, w całości bądź w zorganizowanej części składników podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, który ma obowiązek zapłacić spadkobierca upadłego jako następca prawny niekontynuujący działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej bez lub z obowiązkiem rejestracji
Brak wyłączenia z opodatkowania dostawy nieruchomości będących przedmiotem transakcji jako zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanych będących przedmiotem transakcji oraz brak opodatkowania dostawy nieruchomości niezabudowanych będących przedmiotem transakcji.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy lokalu usługowego dokonywanej przez syndyka.
Skutki podatkowe otrzymania części kwoty wydzielonej ze sprzedaży nieruchomości.
Zatem kwotę wynikającą z niezapłaconej faktury wystawionej przez syndyka Spółki, jako koszt bezpośrednio związany z przychodem osiągniętym przez Wnioskodawcę w 2015 r., Wnioskodawca winien ująć w kosztach uzyskania przychodów w 2016 r. tj. w roku podatkowym następującym po roku, za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe lub składane zeznanie.Natomiast odsetki za zwłokę w zapłacie faktury wystawionej
czy odstąpienie przez syndyka od Umowy spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązek zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu utworzonego uprzednio odpisu aktualizującego
Czy przychód po stronie Wnioskodawcy powstanie dopiero w dacie uzyskania jakichkolwiek kwot należnych Spółce od podmiotu przyłączanego
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa wydzielonego zespołu składników materialnych i niematerialnych oraz wyłączenia z opodatkowania sprzedaży ww. składników.