Interpretacje

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Czy wystąpienie wspólnika Sp. z o.o. ze spółki jawnej, które spowodowało, że wspólnikami Wnioskodawcy pozostały wyłącznie osoby fizyczne, spowodowało utratę przez Wnioskodawcę statusu podatnika CIT w rozumieniu art. 1 ust. 3 pkt 1a ustawy o CIT?

Interpretacja
22.02.2024 Podatki

Jak wynika z obowiązujących przepisów, to fakt zaistnienia okoliczności faktycznych lub prawnych powoduje utratę statusu podatnika przez PGK, a nie zakładana przesłanka stwierdzenia okoliczności skutkujących utratą statusu podatnika. Dzień poprzedzający dzień naruszenia któregokolwiek z warunków tworzenia podatkowej grupy kapitałowej jest dniem utraty statusu podatnika oraz ostatnim dniem roku podatkowego

Interpretacja
09.06.2023 Podatki

Prowadzenie działalności na terenie SSE a: możliwość opodatkowania podatkiem liniowym dochodów uzyskiwanych z prowadzonej działalności gospodarczej w sytuacji otrzymania decyzji o wsparciu, wpływ zmiany statusu Wnioskodawcy z małego na średniego przedsiębiorcę na wskaźnik pomocy, ustalenie podstawy daniny solidarnościowej.

Interpretacja
21.09.2022 Podatki

Czy Spółka prowadząca w Polsce działalność w zakresie dzierżawy gruntów, będzie w Polsce traktowana jako podatnik podatku dochodowego od osób prawnych, opodatkowany w Polsce od dochodów osiąganych na terytorium Polski z wydzierżawiania gruntów?

Interpretacja
09.11.2021 Podatki

Uzyskanie statusu podatnika przez niemiecką spółkę komandytową posiadającą w Polsce oddział

Interpretacja
29.10.2021 Podatki

Ustalenie statusu powstałej z przekształcenia Spółki jawnej jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych

Interpretacja
09.09.2021 Podatki

uzyskanie statusu podatnika przez polski oddział niemieckiej spółki komandytowej

Interpretacja
31.08.2021 Podatki

status pośredniczącego podmiotu węglowego, finalnego nabywcy węglowego oraz obowiązki związane ze sprzedażą odsiewek koksu

Interpretacja
28.10.2020 Podatki

Ustalenie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu odsetek wypłaconych w okresie od 10 lipca 2016 r. do września 2016 r. z tytułu dobrowolnych lokat zawartych przez Członka, który wraz z dniem 9 lipca 2016 r. uzyskał ponad 25% głosów na walnym zgromadzeniu Wnioskodawcy, w odniesieniu do lokat założonych przez Członka w okresie od maja 2016 r. do 8 lipca 2016 r., a więc w okresie, w którym Członek

Interpretacja
03.07.2017 Podatki

Obowiązek podatkowy w związku z osiągnięciem przychodu przeznaczonego w całości na działalność statutową.

Interpretacja
25.05.2017 Podatki

Czy wynagrodzenia pracowników wraz z uiszczanymi przez pracodawcę składkami na ubezpieczenia społeczne pracowników wskazane w stanie faktycznym stanowią w całości koszt kwalifikowany w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy koszty usług opisanych w stanie faktycznym, świadczonych Wnioskodawcy przez podmioty zewnętrzne, koniecznych do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych

Interpretacja
25.05.2017 Podatki

1. Czy wynagrodzenia pracowników wraz z uiszczanymi przez pracodawcę składkami na ubezpieczenia społeczne pracowników wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego będą stanowiły w całości koszt kwalifikowany w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) 2. Czy koszty usług opisanych w zdarzeniu przyszłym, tj. usług świadczonych Wnioskodawcy przez podmioty zewnętrzne, koniecznych

Interpretacja
14.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego z tytułu zbycia znaku towarowego otrzymanego przez spółkę komandytowo-akcyjną w zamian za wyemitowane akcje w kapitale zakładowym.

Interpretacja
09.12.2014 Podatki

Prawo do odliczenia podatku z faktur zawierających nieprawidłowości, dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności wystawiania noty korygującej.

Interpretacja
27.11.2014 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, polegającego na budowie kanalizacji deszczowej.

Interpretacja
05.09.2014 Podatki

Czy Gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w drodze korekty przeszłych rozliczeń, jak i na bieżąco (pod warunkiem spełnienia przesłanki art. 90 ust. 3 i art. 86 ust. 1 z uwzględnieniem art. 88 ustawy o VAT) z faktur VAT, otrzymanych przez Gminę, jeżeli faktury te zostały wystawione ze wskazaniem danych Urzędu?

Interpretacja
05.09.2014 Podatki

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nakładów inwestycyjnych związanych z realizacją projektu pn. P.

Interpretacja
23.07.2014 Podatki

1. Czy odpłatny wynajem powierzchni ośrodka zdrowia stanowi czynność opodatkowaną niepodlegającą zwolnieniu? 2. Czy Gminie przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na inwestycję? 3. W jaki sposób Gmina powinna zrealizować przysługujące jej prawo do odliczenia podatku?

Interpretacja
21.05.2014 Podatki

Prawo do złożenia przez Gminę korekt deklaracji VAT złożonych przez Urząd, wystawiania ewentualnych faktur sprzedaży, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd, prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu podatku od towarów i usług faktur korygujących dotyczących faktur wystawionych na Urząd oraz not

Interpretacja
04.04.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do korekty, o której mowa w art. 91 ustawy, w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze.

Interpretacja
04.04.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz prawa do korekty, o której mowa w art. 86 ust. 13 ustawy w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze.

Interpretacja
28.03.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze.

Interpretacja
25.02.2014 Podatki

podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze

Interpretacja
29.01.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie korekty wieloletniej, o której mowa w art. 91 ustawy, w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze.

Poprzednia Następna