Stawka ryczałtu w przypadku przychodów stanowiących przychód z działalności gospodarczej z tytułu odpłatnego zbycia przedsiębiorstwa.
Uznanie za podatnika podatku VAT w związku z otrzymywaniem świadczenia pieniężnego (prowizyjnego) z tytułu wypłaty wierzytelności przyszłej i obowiązek udokumentowania fakturą VAT ww. czynności.
Planowana przez Sprzedającego sprzedaż Nieruchomości będzie, zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy, dostawą dokonywaną przez podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dokonując opisanych we wniosku czynności Sprzedający podjął działania podobne do tych, jakie wykonują podmioty zajmujące się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, o których mowa w orzeczeniach w sprawach C-180/10
Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
W zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Przedsiębiorstwa w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie transakcji sprzedaży całości udziałów w Spółce Celowej w dwóch etapach za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT lub podlegającą opodatkowaniu, ale zwolnioną od podatku.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Ustalenie czy wycofanie nieruchomości o charakterze mieszkalnym rodzi konieczność dokonania korekty odliczonego przy jej nabyciu podatku VAT oraz wyłączenie transakcji zbycia przedsiębiorstwa z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie Dodatkowego Wynagrodzenia („earn-out”) za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo Nabywcy do odliczenia kwoty podatku naliczonego związanego z zapłatą Dodatkowego Wynagrodzenia.
Uznanie, czy przepisy ustawy mają zastosowanie do opisanej transakcji; brak obowiązku zapłaty podatku i wystawienia faktury VAT z tytułu dokonania opisanej transakcji; brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej, brak zwolnienia z opodatkowania tej dostawy, prawo do odliczenia podatku VAT.
Uznanie, że: przedmiotem planowanej Transakcji nie będzie przedsiębiorstwo, o którym mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, ani zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w rezultacie planowana Transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie przepisów ustawy o VAT, niewyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art.
Brak uznania realizacji Umów 1, 3, 4 za transakcję zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa i opodatkowanie podatkiem VAT ww. czynności oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji Umowy 2.
Zbycie przedsiębiorstwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Brak uznania planowanej Transakcji sprzedaży Nieruchomości za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy Nieruchomości i prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Przedmiot sprzedaży nie będzie stanowił w Pana przedsiębiorstwie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy ze względu na niespełnienie wszystkich przesłanek zawartych w art. 2 pkt 27e ustawy. Zatem, jego sprzedaż nie będzie wyłączona spod przepisów ustawy na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy – w związku z czym – będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Majątek transakcji oraz baza klientów nie będą stanowić przedsiębiorstwa lub ZCP, będą wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem majątku.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży Przedsiębiorstwa oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Przedsiębiorstwa przez Kupującą.
Uznania dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy i możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opcji opodatkowania oraz prawa Wnioskodawcy do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w fakturze
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy Transakcji zbycia Działek A, B, C, D, E i F, jako transakcji niestanowiącej zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, opodatkowanie podatkiem VAT Transakcji zbycia Działek A, B, C, D, E i F, oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu ww. Transakcji przez Nabywcę.