Częściowe prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Świadczenie na rzecz Odbiorców zewnętrznych odpłatnych usług w zakresie dostarczania wody stanowi/będzie stanowić czynności opodatkowane podatkiem VAT. Gmina nie jest/nie będzie zobowiązana do naliczenia podatku VAT z tytułu dostaw wody na rzecz Odbiorców wewnętrznych. Gminie będzie przysługiwało prawo do odliczenia części podatku VAT przy zastosowaniu tzw. klucza metrażowego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu oraz brak opodatkowania dofinansowania otrzymanego na realizację tego projektu.
Miastu przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu tzw. prewspółczynnika VAT, w odniesieniu do wydatków na wybudowanie zielonych przystanków na terenie miasta.
Prawo do odliczenia 50% kwoty VAT naliczonego w oparciu o mający zastosowanie współczynnik struktury sprzedaży z tytułu faktur dokumentujących raty leasingu operacyjnego samochodów elektrycznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy skalkulowanej dla Urzędu Gminy oraz współczynnika wynikającego z art. 90 ust. 3 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości od wydatków związanych z zaprojektowaniem i budową Instalacji na Przystani; prawo do częściowego odliczenia podatku od wydatków poniesionych na zaprojektowanie i budowę Instalacji na Budynkach A przy zastosowaniu prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz art. 90 ust. 3 ustawy; prawa do częściowego odliczenia podatku od wydatków
Uznania wskazanych w aktualnym odpisie z KRS kodów PKD za wystarczające w celu określenia statusu kontrahenta jako podmiotu wskazanego w art. 12e ust. 3 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
Skutki podatkowe zbycia udziałów w nieruchomości nabytej w drodze darowizny.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących, dotyczących infrastruktury kanalizacyjnej przy zastosowaniu Prewspółczynnika Metrażowego i możliwość dokonania korekty odliczeń VAT od wydatków bieżących, w trybie art. 90c ust. 3 ustawy, z uwzględnieniem Prewspółczynnika Metrażowego.
Brak obowiązku uiszczenia opłaty od środków spożywczych w związku ze sprzedażą w 2021 r. na rzecz odbiorców hurtowych i detalicznych napojów znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup mieszkania częściowo wykorzystywanego na potrzeby działalności gospodarczej).
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym w związku ze zniesieniem współwłasności oraz zwolnieniem z długu.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży nieruchomości odsetek od kredytu oraz wydatków udokumentowanych paragonami.
prawo do odliczenia częściowego ustalonego w oparciu o proporcję, ale bez uwzględnienia w tej proporcji zdarzeń poza VAT-em w odniesieniu do wydatków związanych łącznie ze sprzedażą opodatkowaną, zwolnioną i zdarzeniami poza VAT-em; - prawo do pełnego odliczenia podatku VAT, w odniesieniu do wydatków związanych łącznie tylko z czynnościami opodatkowanymi i zdarzeniami będącymi poza VAT-em.
Czy ujmując sprzedaż złomu w liczniku i mianowniku Wnioskodawca prawidłowo wyliczył proporcję odliczenia podatku naliczonego
dotyczy prawa do odliczenia z zastosowanym przez Spółkę sposobem alokacji
Czy P. może potraktować nakłady dotyczące ZST jako związane ze sprzedażą mieszaną a w związku z tym dokonać obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z bieżących i dokonanych w poprzednich latach nakładów inwestycyjnych na ZST, zgodnie z obowiązującymi w danych latach współczynnikami sprzedaży?
Czy faktycznie zapłacone przez Wnioskodawcę odsetki, opłaty i inne koszty związane z obsługą kredytu stanowią dla Niego koszt uzyskania przychodu?
Prawidłowość rozliczenia podatku naliczonego przy realizowaniu czynności opodatkowanych zwolnionych i niepodlegających VAT.
Gminie przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o 46% podatku naliczonego związanego z realizacją projektu.
Czy od wydatków na paliwo do koparki można w całości odliczyć podatek naliczony, czy też nie przysługuje w ogóle takie prawo, a może należałoby przyjąć odliczenie podatku proporcjonalne?