Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku z planowanym obniżeniem kapitału zakładowego Spółki.
Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. - wypłata zysków, pomniejszenie podatku zgodnie z art. 30a ust. 6a-6d oraz zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 51a ustawy PIT.
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT, brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Uznanie, że przedmiot transakcji Podziału (Wyodrębnienia) stanowi ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu Podziału (Wyodrębnienia).
Możliwość zaliczenia przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup eleganckiej odzieży firmowej trwale oznaczonej logo spółki w widocznym miejscu odzieży oraz zakup eleganckiego obuwia do firmowej odzieży i torebki nie opatrzonych firmowym logo.
Oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku CIT, tym samym na moment wydzielenia Oddziału do nowoutworzonej w tym celu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu z tego tytułu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 9 a contrario ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wypłaty zysków na podstawie uchwały podjętej po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o.o.
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem programu poleceń pracowniczych.
Skutki podatkowe związane z wypłatą komplementariuszowi będącemu osobą fizyczną zaliczek na poczet zysku.
Skutki podatkowe związane z wypłatą komplementariuszowi będącemu osobą fizyczną zaliczek na poczet zysku.
Uznanie wydzielonego majątku spółki za ZCP, a tym samym sprzedaż za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Obowiązki podatkowe ciążące na spółce w sytuacji umorzenia pożyczki udzielonej wspólnikowi spółki.
W zakresie ustalenia, czy planowany przez Wnioskodawcę aport Oddziału będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym wartość wkładu nie będzie zaliczana do przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b) w zw. z art. 12 ust. 1 pkt 7) powołanej ustawy.
Opodatkowanie przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu częściowego zwrotu wkładu wniesionego do spółki.
Brak obowiązku naliczenia podatku należnego w związku z nieodpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z bezpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami komplementariuszowi oraz komandytariuszowi zaliczek na poczet zysku.