Rekompensata, którą Spółka otrzymuje od Miasta w związku z wykonywaniem powierzonego przez Miasto zadania własnego Miasta, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, a tym samym stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej aport do Spółki sieci wodociągowych przez Gminę.
ustalenie, czy Spółka przekształcona może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, wydatki, które dotyczą usług/towarów zrealizowanych przed przekształceniem na rzecz Wnioskodawcy, albo częściowo zrealizowanych przed przekształceniem i po przekształceniu (koszty występujące na przełomie okresów przekształcenia) oraz odpisy amortyzacyjne od środków trwałych, jeżeli przekształcenie nastąpi w trakcie
czy odpisy aktualizujące od należności nieściągalnych uznanych za przychód należny u Wnioskodawcy, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki przekształconej (o ile ich nieściągalność zostanie uprawdopodobniona zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych)
Czy przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Spółkę spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu na gruncie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm. - zwanej dalej ustawa o PIT)?
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym wniosku przekształcenie przedsiębiorstwa Podatnika w jednoosobową spółkę kapitałową nie będzie się wiązało z powstaniem przychodu dla Przedsiębiorcy przekształcanego?
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym wniosku przekształcenie przedsiębiorstwa Podatnika w jednoosobową spółkę kapitałową nie będzie się wiązało z powstaniem przychodu dla Przedsiębiorcy przekształcanego?
Czy zawiązana przez Gminę Spółka kapitałowa będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne od środków trwałych przekazanych przez Zakład Budżetowy do Gminy jeszcze przed przekształceniem tego Zakładu w Spółkę i tym samym wyłączonych z ewidencji środków trwałych Zakładu, a które w przyszłości zostaną wniesione jako aport do Spółki?
Czy czynność podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez wniesienie aportu w postaci nieruchomości oraz przeniesienia własności nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej na rzecz Sp. z o.o. korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 2 ust. 1 lit. g) ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych w zw. z art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21
Spółka ma obowiązek prowadzić ewidencję rachunkową zgodnie z obowiązującymi przepisami w sposób zapewniający odrębne określenie przychodów, kosztów oraz dochodów lub straty, oddzielnie dla działalności związanej z gospodarowaniem zasobami mieszkaniowymi oraz oddzielnie dla innej działalności gospodarczej.
Czy wniesiony przez gminę (jedynego wspólnika) wkład pieniężny tytułem podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. jest zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych?
W którym momencie Spółka przestanie być zobowiązana do dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa? W jaki sposób określić podstawę naliczania wpłat z zysku w przypadku utraty przez Spółkę statusu jednoosobowej spółki Skarbu Państwa w trakcie trwania okresu rozliczeniowego?
Czy składka na ubezpieczenie zdrowotne, w łącznej kwocie 4 633,64 zł uiszczona w 2007 roku podatkowym przez Wnioskodawczynię, jako uprzednio jednoosobowego wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zgodnie z przepisem art. 8 ust. 6 pkt 4 w zw. z art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, za okres ubezpieczenia od 1 stycznia 2003 r. do 7 września 2005 r. obniży w trybie
Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki z o.o., w której gmina jest właścicielem 100% udziałów, zamierza wnieść do spółki aport w postaci instalacji odbiorczych służących przesyłaniu energii cieplnej. Czy czynność ta podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?