Czy otrzymana spłata tytułem zniesienia współwłasności na mocy postanowienia Sądu, jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy odpłatne zbycie uzyskanego przed 30 laty spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego przekształconego następnie w prawo własności, ale przed upływem pięciu lat (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie) od zbycia, stanowi źródło przychodów w myśl art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zawarcie umowy dożywocia przed upływem 5 lat od nabycia prawa własności na preferencyjnych warunkach rodzi obowiązek opodatkowania podatkiem dochodowym? Jaka byłaby podstawa opodatkowania?
skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną własność oraz zwolnienie przedmiotowe
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
Czy wniesiony do Spółdzielni Mieszkaniowej wkład budowlany w dacie zasiedlenia oraz spłacony kredyt mieszkaniowy, według pisma spółdzielni mieszkaniowej mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, celem rozliczenia dochodu ze zbycia przedmiotowej nieruchomości?
Możliwość zakwalifikowania spłaty na rzecz męża do kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego (art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
1) Czy za datę nabycia lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.) należy uznać datę ustanowienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (25 października 1994 r.) czy datę ustanowienia odrębnej własności tego lokalu mieszkalnego wraz z pomieszczeniem przynależnym - piwnicą i udziałem
Czy kwotę pożyczki 94 470 zł Wnioskodawca ma potraktować jako koszt uzyskania przychodu uzyskany przez sprzedażą mieszkania, gdyż był poniesiony przed osiągnięciem dochodu? Czy może jako wydatek mieszkaniowy poniesiony w związku z nabyciem nowego mieszkania i sprzedażą wcześniejszego mieszkania?
Możliwość pomniejszenia przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu o wpłatę wkładu mieszkaniowego. Koszty uzyskania przychodu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółdzielnię ..., udzielonego ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu objęcia wkładów w spółdzielni w zamian za wkład niepieniężny?
Czy otrzymane środki są zwolnione od podatku dochodowego?Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem?
1) Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości, a zwłaszcza udziału w prawie własności działki gruntu i powierzchni wspólnych? 2) Czy w związku ze sprzedażą opisanego lokalu mieszkalnego wraz ze związanymi z jego własnością prawami Wnioskodawczyni powinna składać jakiekolwiek oświadczenie do właściwego Urzędu Skarbowego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
Czy brak oświadczenia o spełnieniu warunków do skorzystania z ,,ulgi meldunkowej pozbawia Wnioskodawczynię prawa do zwolnienia z opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego?
Przychód jaki Wnioskodawca uzyska ze sprzedaży mieszkania z uwagi na fakt, iż sprzedaż ma być dokonana przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie będzie podlegał opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym na zasadach określonych w ww. art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 01.01.2009 r. Kwotę uzyskaną
Czy sprzedając własnościowe prawo do lokalu w xx, do kosztów uzyskania przychodów do wyliczenia dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości Wnioskodawca, będzie mógł zaliczyć kwotę 81.522,73 zł ? Wnioskodawca kwotę tą, będzie musiał dać byłej żonie, jako spłatę z majątku wspólnego związaną z posiadaniem lokatorskiego prawa do sprzedawanego lokalu.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. na podstawie umowy ustanowienia i przeniesienia odrębnej własności lokalu.
Czy, aby uzyskać prawo do zwolnienia części dochodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koniecznym jest wydatkowanie całej kwoty przychodu uzyskanego z tego zbycia na własne cele mieszkaniowe nie później, niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie?