Ustalenie miejsca opodatkowania dostaw dokonywanych w składzie celnym, zastosowanie stawki VAT 0%, brak obowiązku rejestracji oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego.
Prawo do odliczenia i terminu zwrotu podatku naliczonego zawartego w cenie nabycia gąsek srebra, oraz termin zwrotu podatku.
Braku obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, uznanie dostawy towarów ze składu celnego za transakcje niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz rozliczenie ww. transakcji jako eksport towarów.
konsekwencje podatkowe związane z przywozem z krajów trzecich towarów nieunijnych do składu celnego w Polsce
Czy w świetle okoliczności przedstawionych w opisie stanu faktycznego, dochody osiągane przez Spółkę ze sprzedaży towarów na terytorium Unii Europejskiej; poza Unią Europejską, lub Polski nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terenie Polski?
1. Czy przedmiotowa transakcja, w wyniku której produkty kompensacyjne zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do Nabywcy posiadającego siedzibę w X, stanowi eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o VAT?2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, są wystarczające dla zastosowania preferencyjnej stawki 0% VAT z art.
opodatkowanie towarów wprowadzanych spoza Wspólnoty do składu celnego (na terytorium Polski), objętych procedurą składu celnego i transakcji dotyczących wywozu towarów ze składu celnego do krajów spoza Wspólnoty
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania transakcji sprzedaży towarów nabytych od kontrahenta spoza terytorium Unii Europejskiej.
Czy sprzedaż dokonywana przez Spółkę na rzecz APK przed dopuszczeniem towarów do obrotu na terenie Polski, pozostaje poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem od towarów i usług?
1. Czy sprzedaż towarów pochodzenia pozaunijnego ze składu celnego do odbiorców z państw trzecich winna być traktowana jako eksport, czy jako czynność niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Na jakiej podstawie Spółka może odliczać podatek naliczony związany ze sprzedażą ze składu celnego?
czy spółka zakup towaru pochodzącego z Chin, kupionego od firmy holenderskiej i przemieszczonego z Holandii do Polski, objętego procedurą składu celnego i tranzytu powinna na podstawie art. 9 ustawy o VAT potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Jeśli nie jest to wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów to czy zakup ten podlega ustawie o VAT?
Czy sprzedaż towarów w składzie celnym na rzecz podmiotu z Unii Europejskiej, zarejestrowanego dla potrzeb podatku będzie dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotową dostawą towarów?
Czy mam prawo do odliczenia podatku naliczonego od importu towarów z kraju trzeciego do składu celnego oraz potraktowanie jako nie podlegającej ustawie o VAT ewentualnie opodatkowanie na zasadzie eksportu, sprzedaży tych towarów ze składu celnego do kraju trzeciego?
Czy towary importowane z Chin i odprawione w składzie celnym w Niemczech, a następnie przemieszczone na terytorium Polski można potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, z obowiązkiem ujęcia podatku naliczonego i podatku należnego w deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT-7?
Podatnik zwraca się z pytaniami:1. Czy sprzedaż towaru ze składu celnego podlega od 1 maja 2004 r. opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? Jakie należy zastosować procedury celne i jakie sporządzić dokumenty w celu sprzedaży i dostawy towaru ze składu celnego do państwa członkowskiego i do kraju trzeciego ? W opinii Podatnika, sprzedaż towarów objętych procedurą składu celnego podlega nowej ustawie
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Spółka będzie mogła sobie odliczyć od podatku należnego podatek naliczony od towarów przywiezionych z terytorium Wspólnoty i objętych przed 1 maja 2004 r. procedurą składu celnego, a następnie wyprowadzonych z tego składu na terytorium kraju - do własnego magazynu Spółki celem dalszej odsprzedaży?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy przysługuje mu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z wyprowadzeniem ze składu celnego po 1 maja 2004r. towarów na terytorium Polski. Zdaniem Podatnika prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego będzie przysługiwało bądź na podstawie przepisów ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów