Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Jako podmiot niemający w Polsce siedziby oraz miejsca prowadzenia działalności nie są Państwo zobowiązani do naliczenia, poboru i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce. Zatem w myśl obowiązujących polskich przepisów prawa podatkowego nie są Państwo płatnikiem w Polsce zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń pracownikom mającym
powstanie obowiązku podatkowego oraz zobowiązanie do zapłaty podatku należnego z tytułu przekształcenia spółki oraz przeniesienia siedziby spółki.
Budowa domu mieszkalnego, w którym będzie znajdować się siedziba firmy, a możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na utrzymanie budynku (opłat za energię elektryczna, gaz, wodę, Internet), na zakup urządzeń, mebli, sprzętów zakupionych celem wyposażania powierzchni budynku wykorzystywanych zarówno na cele prowadzonej działalności
Skoro Wnioskodawca na terytorium kraju posiada stałe miejsce prowadzenia działalności, co do zasady, należy uznać, że dostawy towarów i usług dokonywane przez Spółkę podlegają w Polsce opodatkowaniu VAT. Jednocześnie, skoro Spółka w ramach stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej dokonuje czynności opodatkowanych, co do zasady, przysługuje jej prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego
w zakresie skutków podatkowych przeniesienia siedziby Spółki do Polski
w zakresie braku obowiązku składania informacji CIT-ST wraz załącznikiem CIT-ST/A
Czy po stronie Akcjonariusza, w związku z przeniesieniem siedziby na terytorium Włoch, powstanie dochód (przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych lub jakikolwiek inny obowiązek podatkowy, Spółka zobowiązana będzie jako płatnik do poboru podatku?
Czy Spółka zobowiązana jest do składania CIT-ST, tj. informacji podatnika do ustalenia należnych jednostkom samorządu terytorialnego dochodów z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych?
Obowiązek składania informacji w celu ustalenia dochodów z tytułu udziału jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku składania informacji CIT-ST.
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej
Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu dźwigu samojezdnego na terenie krajów Unii Europejskiej
Dotyczy uznania daty wpływu faktury do biura Spółki za datę otrzymania faktury w rozumieniu art. 86 ust. 1 pkt 1 i ust. 11 ustawy w przypadku otrzymania faktury przez pracownika Spółki i w przypadku otrzymania faktury przesłanej bezpośredni przez kontrahenta.
Czy na podstawie wyciągów pobranych z systemu bankowości elektronicznej (i wydrukowanych w siedzibie Spółki) Spółka będzie miała prawo (na zasadach ogólnych - tak jak w przypadku wyciągów w formie papierowej) ujmować jako koszty uzyskania przychodów wszelkie opłaty pobierane przez bank i prowizje bankowe (takie jak m.in.: opłaty za prowadzenie rachunku, prowizje za przelewy, prowizje od zaangażowania
Czy w związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 7 listopada 2008 r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1320), wprowadzającą usługi organizowania targów do art. 27 ust. 2 pkt 3a, w zakresie miejsca świadczenia usługi, należy odstąpić od stosowania art. 19 ust. 13 pkt 4 w zakresie ustalania terminu obowiązku podatkowego dla usługi najmu powierzchni wystawienniczej?
Bank prosi o wyjaśnienie, czy do informacji CIT ST należy wykazywać Punkty Obsługi Bankowej, czy tylko Oddziały Banku?
Czy, jeżeli Spółka odda zakupiony lokal w najem osobie fizycznej będzie mogła kontynuować odpisy amortyzacyjne?
Czy w celu skorzystania ze zwolnienia zawartego w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT konieczne jest posiadanie certyfikatu rezydencji nawet jeśli podatnik ma siedzibę w Polsce?
Czy świadczenie usługi w zakresie oprogramowania będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia, jakie jest (w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług) miejsce świadczenia usług rekrutacji, świadczonych przez Kontrahenta na rzecz Spółki.
Czy świadczone przez Spółkę na rzecz kontrahenta posiadającego siedzibę poza terytorium Wspólnoty usługi polegające na udostępnianiu za wynagrodzeniem personelu Spółki stanowi usługę dostarczania (oddelegowania) personelu, o której mowa w art. 27 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług i czy w związku z tym usługa ta nie będzie opodatkowana podatkiem VAT w Polsce oraz czy Spółka będzie miała