Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy, Nabywcy będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z zakupem udziałów w Nieruchomościach. W przypadku, gdy kwota podatku naliczonego w okresie rozliczeniowym będzie wyższa niż kwota podatku należnego, Nabywca będzie uprawniony do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Sprzedaż odrębnych składników nie stanowi przedsiębiorstwa lub ZCP tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, dostawa będzie w całości opodatkowana w związku z rezygnacją ze zwolnienia, prawo do obniżenia podatku należnego po otrzymaniu prawidłowo wystawionej faktury.
Uznanie, że sprzedaż Nieruchomości korzystała ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy VAT jako dostawa terenów niezabudowanych inne niż tereny budowlane oraz uznanie, że Nabywcy przysługiwać będzie prawo odliczenia VAT, jeżeli sprzedawca wystawi fakturę z wykazanym VAT należnym.
Majątek transakcji oraz baza klientów nie będą stanowić przedsiębiorstwa lub ZCP, będą wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem majątku.
Uznanie odszkodowania wypłaconego na podstawie decyzji Wojewody (…) z tytułu szkód powstałych na nieruchomościach oraz zmniejszenia ich wartości za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług, o których mowa art. 8 ust. 1 ustawy.
Uznanie wskazanych we wniosku Opłat jako elementy składowe podstawy opodatkowania z tytułu dokonywanej dostawy towaru w postaci paliwa gazowego.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług przesyłu wody oraz ścieków. Odliczenie podatku VAT.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży działki i prawa Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ww. działki.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży działki oraz prawa Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem ww. działki.
W przypadkach, w których zbycie Wnioskodawcy urządzeń nastąpiło po upływie pół roku od ich nabycia przez ww. osoby, otrzymane wynagrodzenie nie stanowi dla osób fizycznych przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem.
Czy w świetle obowiązujących przepisów, a w szczególności art. 15 i 16 ustawy o pdop, Spółka może zaliczyć koszty z tytułu opłat przyłączeniowych, jako pośrednio związane z przychodami, jednorazowo do podatkowych kosztów uzyskania przychodów w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanych faktur oraz podpisanych protokołów zdawczo-odbiorczych, potwierdzających ich wykonanie?
1. Czy kwoty stanowiące wydatki na reklamę i promocję projektu budowy sieci kanalizacyjnej współfinansowanego ze środków UE, można zaliczyć do wartości wytworzonych (ulepszonych) środków trwałych? 2. Czy opłatę za przyłączenie do sieci energetycznej koniecznej do zasilania przepompowni ścieków montowanych w ramach budowy sieci kanalizacyjnej można zaliczyć do wartości wytworzonych (ulepszonych) środków
Czy opłaty przyłączeniowe związane bezpośrednio z Inwestycją powinny zostać zaliczone do wartości początkowej środka trwałego/środków trwałych rozpoznane jako koszty uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących premii dla wykonawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących opłat przyłączeniowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących kosztów budowy obiektu i infrastruktury oraz kosztów pośrednich:
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji podatkowej wydatków dotyczących urządzeń niezbędnych do prawidłowego działania budowli
Czy właściwe będzie zastosowanie art. 16 ust. 1 pkt 48 PDoP do odpisów z tytułu zużycia środków trwałych, których wydatki zostaną Spółce częściowo zwrócone poprzez partycypację w kosztach ich zakupu? /pytanie zawarte w uzupełnieniu/?
1. Czy opłaty za przyłączenie do sieci energetycznej mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jako koszty pośrednio związane z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też winny one stanowić koszt wytworzenia środka trwałego, zgodnie z art. 16g ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy
W jakim momencie powstaje przychód podatkowy wynikający z uzyskanych przez Spółkę wpłat zaliczanych na poczet opłaty przyłączeniowej w związku z realizacją przyłączenia kontrahenta do sieci przesyłowej?
W którym momencie Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poszczególne części opłaty z tytułu przyłączenia do sieci gazowej?
Czy ponoszone przez Spółkę opłaty przyłączeniowe za podłączenie do gazowych sieci przesyłowych innych spółek powinny być włączone do wartości początkowej gazociągów, czy też powinny być zaliczane do kosztów podatkowych na bieżąco, jako koszty pośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami w dacie poniesienia kosztu?