Brak prawa do odliczenia w całości lub części podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu, gdyż nie zostanie spełniony jeden z warunków określonych w art. 86 ust. 1 ustawy, jakim jest związek nabywanych towarów i usług z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie aportu samochodu specjalnego (asenizacyjnego) do spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz wybudowaniem zbiornika retencyjnego w ramach projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Prawo do obniżenia w całości kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktury dokumentującej poniesiony wydatek na zakupu samochodu ciężarowego, związanego z realizacją inwestycji
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia kwoty 50% podatku naliczonego wykazanego na fakturze zakupu pojazdu, zakupu paliwa i innych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu specjalnego typu kamper.
Możliwość zastosowania wybranego sposobu określenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, w celu obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w zakresie wydatków na zakup wozu asenizacyjnego.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z dokonanym zakupem wozu strażackiego.
Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku z 15 maja 2019 r., sygn. akt C- 235/18 - Vega International Car Transport and Logistic, uznał, że emitenci kart paliwowych, którzy nie są dostawcami paliwa, świadczą swoim klientom usługi finansowe zwolnione z VAT. W takim zaś przypadku zarówno emitenci (jako świadczący usługi finansowe zwolnione z VAT), jak i nabywcy paliwa nie mogą odliczać VAT naliczonego. Wyrok
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne i bieżące ponoszone na wóz asenizacyjny.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części przez Miasto P. jako beneficjenta i realizatora projektu pn. () realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Priorytet V, Działanie 5.5 Wzmocnienie Potencjału Służb Ratowniczych.
W zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu - zakup samochodu pożarniczego
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu () dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014-2020.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu zakup samochodu pożarniczego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu tj. zakupu nowego średniego uterenowionego samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. podlegały obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności i nie opłaciły zobowiązań składkowych z tego tytułu, uzyskały możliwość umorzenia zaległości składkowych. Warunkiem skorzystania z umorzenia jest złożenie wniosku
Od 1 grudnia 2012 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące bankowozów typu C. Wprowadzają one obowiązek instalowania pojemników trwale przytwierdzonych do nadwozia oraz wyposażenia bankowozów w kuloodporne szyby. Przeróbki samochodów osobowych na bankowozy mogą się zatem stać nieopłacalne zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Należy też przestrzec, że nawet mimo zapewnienia stosownego wyposażenia
Korzystamy z samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu. Leasingowany samochód został przebudowany na pojazd specjalny - pomoc drogową. Czy w związku z tą przebudową możemy z faktury czynszowej wystawionej przez leasingodawcę, jak również z faktur za paliwo odliczać VAT w 100%? Jeśli tak, to jakie warunki musi spełniać taki pojazd, aby sprostać wymogom ustawy o VAT?