Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Uznanie czy w związku z transakcjami realizowanymi przy użyciu Kart Sprzedawca będzie dokonywać na Państwa rzecz odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przy użyciu Kart towarów i usług związanych z samochodami osobowymi oraz samochodami ciężarowymi.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego przez osobę niepełnosprawną.
Dotyczy ustalenia, czy powstanie podatek dochodowy od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków od opłaty wstępnej i ubezpieczenia.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem akcyzowym pojazdów samochodowych.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu wykorzystywanego wyłącznie do celów prywatnych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją oraz amortyzacją samochodu.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Prawo do częściowego odliczenia od wydatków poniesionych na samochód.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
Dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Ustalenie, czy w związku ze złożeniem w przyszłości informacji (formularz VAT-26) o zmianie sposobu korzystania z Nowego Auta (po powzięciu woli sprzedaży Starego Auta) z użytku wyłącznie na cele prowadzonej działalności gospodarczej (co umożliwia rozliczenie naliczonego podatku VAT w całości) na użytek mieszany (co umożliwia rozliczenie naliczonego podatku VAT w wysokości 50% - art. 86a ust. 1 ustawy
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami przeznaczonych na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Koszty uzyskania przychodów - opłaty leasingowe dotyczące drugiego samochodu osobowego wykorzystywanego w jednoosobowej działalności gospodarczej.
Określenie podstawy opodatkowania sprzedawanych przez Państwa towarów/usług na zasadach promocyjnych.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?
Prawo do odliczania 100% VAT od wszelkich wydatków związanych z użytkowaniem Samochodu, nawet jeśli wycofają Państwo złożoną uprzednio informację VAT-26 i zaprzestaną prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu.