Interpretacja
07.05.2021 Podatki

CIT - w zakresie sposobu ustalenia przychodu podatkowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu ustanowienia prawa Użytkowania i Działań utrzymaniowych C IRU oraz D IRU.

Interpretacja
19.11.2019 Podatki

Ustalenie, czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej za pośrednictwem konta rozliczeń międzyokresowych kosztów dla celów bilansowych, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe zgodnie z dyspozycją art. 15 ust 4e updop?

Interpretacja
19.06.2018 Podatki

Czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej poprzez konto czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe, zgodnie z art. 15 ust. 4e PDOP ?

Artykuł

Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy dokonują darowizn towarów na cele charytatywne. Tego rodzaju działalność nabiera rozpędu zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W raporcie przedstawiamy, jakie skutki w podatku dochodowym oraz VAT wywołuje dokonanie darowizny towarów na cele charytatywne oraz jej otrzymanie, jak ją dokumentować i ewidencjonować w księgach rachunkowych.

Interpretacja
07.04.2017 Podatki

Należy w podsumowaniu stwierdzić, że kwoty odpisów na ZFŚS, które zostały naliczone zgodnie z przepisami ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, stanowić będą koszty uzyskania przychodów tego roku podatkowego, w którym zostały faktycznie przekazane na rachunek bankowy funduszu. Nie można zatem zgodzić się z Wnioskodawcą, że kwoty odpisów należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w

Interpretacja
16.03.2016 Podatki

Czy zakup pojemników na odpady komunalne stanowi nakłady na środki trwałe, czy może być potraktowany jako zakup materiałów i zaliczony w koszty uzyskania przychodów w czasie, przez okres zgodny z przyjętym przez Spółkę okresem ich użytkowania?

Interpretacja
10.07.2014 Podatki

Koszty uzyskania przychodów z tytułu opłat licencyjnych (w tym Minimalnej Gwarancji)

Interpretacja
12.03.2013 Podatki

udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów podlegających opodatkowaniu

Interpretacja
26.11.2012 Podatki

Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy odpłatnego zbycia akcji?

Interpretacja
26.11.2012 Podatki

Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy odpłatnego zbycia akcji?

Interpretacja
31.05.2012 Podatki

Czy Spółka prawidłowo zalicza wydatki na zakup środków ochrony indywidualnej odzieży i obuwia roboczego do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu używalności ww. środków?

Interpretacja
16.09.2011 Podatki

Jak zgodnie z art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalić dla celów podatkowych wartość składników przedsiębiorstwa w postaci rozliczeń międzyokresowych kosztów, w przypadku odpłatnego zbycia akcji objętych w zamian za to przedsiębiorstwo?

Interpretacja
30.06.2011 Podatki

Czy opłata prowizyjna i koszty poręczenia (ewentualnie inne koszty, które mogą wystąpić w przyszłości, a mianowicie: prowizja przygotowawcza, prowizja od niewykorzystanego kredytu) od udzielonego kredytu oraz prowizja za udzielenie na okres np. jednego roku limitu gwarancji bankowych będą kosztem uzyskania przychodu jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczane w czasie przez okres

Interpretacja
11.04.2011 Podatki

Czy poniesione przez osobę fizyczną koszty pozostałe do rozliczenia w przyszłych okresach rozliczeniowych (np. opłata wstępna leasingowa, ubezpieczenia środków transportu, prowizja początkowa umowy faktoringowej) po wniesieniu aportem przedsiębiorstwa będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w Spółce z o.o.?

Interpretacja
08.07.2009 Podatki

1. Czy prawidłowo zawieszamy wydatki dotyczące wytworzenia we własnym zakresie programu komputerowego na rozliczeniach międzyokresowych kosztów (wynagrodzenia i pochodne), czy też moglibyśmy zaliczyć te wydatki bezpośrednio do kosztu uzyskania przychodu Spółki? 2. Czy prawidłowo zawieszamy na rozliczeniach międzyokresowych wydatki firmy zewnętrznej dotyczące tworzonego programu komputerowego, które

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Czy pierwszą opłatę z tytułu otrzymanego od Gminy prawa wieczystego użytkowania gruntu do roku 2089, uiszczoną w wysokości 15% ceny gruntu ustalonej przez rzeczoznawcę w dniu podpisania aktu notarialnego tj. 29.10.2003 r., należy rozpisać w koszty rozliczeń międzyokresowych na 10 lat? Spółka uiszcza też roczną opłatę, stanowiącą koszty w roku poniesienia.

Interpretacja
21.03.2005 Podatki

Zawarto umowę leasingu finansowego, na mocy której firma leasingowa wystawia faktury VAT, w których osobno wyszczególnione są część kapitałowa i część odsetkowa raty leasingowej. Czy z uwagi na to, że podatkowa księga prowadzona jest zgodnie z art. 22 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), należy część

Interpretacja
17.03.2005 Podatki

Do którego roku podatkowego będą zaliczone kwoty kosztów rozliczeń międzyoperatorskich za 2004 r. zafakturowane w styczniu 2005 r., zaliczone przez Spółkę jako rozliczenie międzyokresowe bierne?

Interpretacja
27.02.2004 Podatki

Jak powinny być rozliczane koszty uzyskania przychodu w związku ze zmianą od 1 stycznia 2004 r. daty powstania przychodu należnego z tytułu usług rozprowadzania wody, gospodarki ściekami oraz wywozu i unieszkodliwiania odpadów? Spółka zwróciła się z zapytaniem czy faktury zakupu powinni rozliczać poprzez konto rozliczeń międzyokresowych kosztów w następnym miesiącu tzn. w momencie uzyskania przychodu