Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku z tytułu dostawy Leków o wartość Payback wypłaconego przez Państwa na rzecz NFZ na podstawie Decyzji wydanych w stosunku do poszczególnych Leków.
Kwota nadpłaty zwróconej Państwu stanowi/stanowić będzie zwiększenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w rozliczeniu za okres, w którym otrzymali Państwo płatność, czyli za okres w którym dokonali Państwo potrącenia należności od zwrotów (paybacków) na rzecz NFZ lub otrzymali Państwo od NFZ płatność na rachunek bankowy zgodnie z wystawioną notą obciążeniową. W tym momencie nastąpi rzeczywiste podwyższenie
Pod jaką datą powstanie obowiązek z tytułu podatku od towarów usług od należnej refundacji za sprzedane leki i wyroby medyczne, jeżeli refundacja nie zostanie zwrócona przez NFZ na rachunek bankowy Wnioskodawcy, tylko w ramach umowy cesji wierzytelności za sprzedane leki zostanie przekazana na rzecz nabywcy wierzytelności?
Kwestia określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT od otrzymanej refundacji.
1. Czy przychodem ze sprzedaży leku po cenie obniżonej o kwotę wynikającą z bonu przedstawionego przy zakupie przez nabywcę, otrzymanego w ramach akcji promocyjnej, jest kwota zapłacona przez nabywcę, odpowiadająca cenie obniżonej, tj. 1 grosz? 2. Czy koszt nabycia przez Spółkę produktów, których sprzedaż objęta jest tą promocją jest w całości kosztem uzyskania przychodu?
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży wyrobów medycznych. Na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia Spółka otrzymuje refundację części lub całości ceny wyrobów. Kiedy i w jaki sposób rozliczać VAT od tej części wartości towaru , która jest refundowana przez NFZ?
Moment powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży leków podlegających refundacji.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie aptek. Obowiązek podatkowy w podatku VAT przy sprzedaży leków refundowanych powstawał w spółce w chwili wydawania leku od całej kwoty należnej za sprzedany lek, łącznie z częścią refundowaną. Do kasy fiskalnej wprowadzona jest cała należność za lek, a nie tylko część otrzymana od klienta, nieobjęta
dotyczy interpretacji pojęcia "obrót" zawartego w art. 29 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, a w szczególności zwrotu "refundacja"
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie stosowania art. 90 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. dotyczącego otrzymanych subwencji (dotacji) innych niż określone w art. 29 ust. 1, mających wpływ na strukturę obrotów opodatkowanych i zwolnionych, a tym samym na prawo do obniżenia kwoty podatku należnego.