Brak uwzględnienia przychodów z obligacji nabywanych przez Spółkę do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f ustawy o CIT.
Możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Możliwość rozliczenia przychodu ze świadczonych usług zaklasyfikowanych pod PKWIU 62.01.12 w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż działki.
Możliwośc rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według PKWIU 62.01.12 wg stawki 8,5%.
Opodatkowanie przychodów osiąganych w ramach świadczonych usług sklasyfikowanych wg PKWIU 62.01.11, 62.01.12, 62.02.30.ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.11 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Kwestia zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż medali, odznak i automatów.
Możliwość zastosowania stawki ryczałtu w wysokości 8,5% przychodów ze świadczenia usług pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego.
Zmiana formy opodatkowania po wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej.
Czy Wnioskodawczyni może wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i jaką stawkę ryczałtu ma przyjąć dla przychodów z działalności wydawniczej?
Możliwość opodatkowania wskazanych we wniosku usług wg 8,5% stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z wynajmowanego budynku użytkowego.
Czy osoba fizyczna, obywatel Białorusi, posiadający Kartę Polaka i wizę ważną do 10 lutego 2013 r. oraz potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy w okresie od 12 listopada 2012 r. do 10 lutego 2013 r. może w związku z zarejestrowaną w Polsce pozarolniczą działalnością gospodarczą prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
Jedynie określona w umowie wysokość czynszu stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Natomiast należności z tytułu opłat stałych jak i opłat eksploatacyjnych wynikających ze zużycia mediów (należnych usługodawcom), do których zobowiązany jest zgodnie z zawartą umową najmu najemca, nie stanowią
Czy opłaty za użytkowanie lokalu oraz za media ponoszone przez najemcę i wpłacane na konto wynajmującego związane z przedmiotem najmu nie są składnikiem przychodu z najmu?
Otrzymany przez wynajmującego od najemcy zwrot zapłaconego podatku od nieruchomości i opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów - skoro do ich ponoszenia zobowiązany jest najemca - nie będą stanowić przychodu ze źródła jakim jest najem i tym samym nie będą podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Opłaty te bowiem nie mieszczą się w pojęciu świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych
Jedynie określona w umowie wysokość czynszu stanowi przysporzenie majątkowe Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym generuje przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.. Natomiast otrzymane przez wynajmującego od najemcy należności z tytułu opłat związanych z eksploatacją udostępnionych do użytku mediów oraz czynszu do wspólnoty mieszkaniowej i spółdzielni mieszkaniowej - skoro
Z uwagi na to, iż umowa najmu nie jest zawarta w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, przychody z tytułu najmu nieruchomości będą mogły zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, o ile Wnioskodawca złożył stosowne oświadczenie w przewidzianym przepisami terminie o wyborze tej formy opodatkowania.
Stwierdzić należy, że źródłem przychodu, w stosunku do którego przez cały rok podatkowy obowiązuje raz wybrana forma opodatkowania jest najem, a nie każda zawarta umowa czy wynajmowana nieruchomość oddzielnie. Oznacza to, że wybrana przez Wnioskodawcę forma opodatkowania, tj. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, obowiązywać będzie w stosunku do przychodów osiągniętych z najmu wszystkich nieruchomości
1. Czy zgodnie ze znowelizowanym brzmieniem przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w 2010 r. istnieje możliwość opodatkowania 8,5% stawką zryczałtowanego podatku przychodów z tytułu najmu bez żadnych limitów po złożeniu oświadczenia o wyborze tej formy opodatkowania we właściwym urzędzie skarbowym? 2. Czy istnieje obowiązek prowadzenia