Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Usługi przewozu niepełnosprawnych podopiecznych w celu zapewnienia realizacji obowiązku szkolnego i nauki podlegają/podlegać będą zwolnieniu od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług, jako ściśle związane z usługami w zakresie kształcenia i wychowania.
Usługi dowozu przez szkoły dzieci z tych szkół na zajęcia odbywające się poza szkołą podlegają opodatkowaniu. O ile dowóz związany jest z realizacją podstawy programowej (w ramach lekcji) podlega zwolnieniu. W przeciwnym wypadku opodatkowany jest stawką 8%.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Powiat, wykonując zadania publiczne, realizowane przez SOSW, dotyczące nieodpłatnych usług transportu dzieci i młodzieży w ramach programowej działalności oświatowej, w zakresie tych czynności jest podatnikiem podatku VAT oraz w zakresie określenia, czy Powiat, wykonując zadania publiczne realizowane przez SOSW.
Czy Wnioskodawca może dowóz dzieci do przedszkoli traktować na równi z dowozem dzieci do szkół i co za tym idzie nie wystawiać deklaracji PIT-8C dotyczącej zwrotu kosztów dojazdu dziecka do przedszkola? Czy zwrot kosztów dowozu do przedszkola (transportem własnym rodzica) dzieci pięcioletnich, sześcioletnich oraz niepełnosprawnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i podlega
Czy limit 2.280 zł przysługuje każdemu z rodziców (z osobna), na którego utrzymaniu pozostaje dziecko niepełnosprawne w sytuacji ponoszenia wydatków na używanie samochodu osobowego przez każdego z małżonków celem dowożenia na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne tego dziecka?
Czy wynagrodzenie ustalone w umowie o przewóz dziecka do ośrodka szkolno wychowawczego stanowi dochód w rozumieniu przepisów ustawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia w postaci zwrotu kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego.
odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z przewozem niepełnosprawnego dziecka na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne
Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?
Czy przychód ten, który zgodnie z umową stanowi zwrot poniesionych kosztów dowozu dziecka do i ze szkoły, podlega opodatkowaniu, mimo iż w rzeczy samej nie stanowi dochodu a jeżeli nie, to czy w zeznaniu rocznym należy ją wykazywać i jak rozliczać?
Zdaniem podatnika kwoty otrzymane z tytułu zwrotu kosztów dowozu niepełnosprawnego dziecka do szkoły nie powinny być zaliczone do przychodów podlegających opodatkowaniu.
Czy mogę w zeznaniu rocznym za 2003 r. odliczyć od swojego dochodu wydatki poniesione z tytułu używania samochodu osobowego, a mój małżonek wydatki z tego samego tytułu jako utrzymujący córkę?