Nieuznanie przeniesienia zakładu pracy za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 27e ustawy, uznania wynagrodzenia za korzyści z tytułu przeniesienia pracowników, tzw. exit fee za czynność opodatkowaną na gruncie ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 1, wynikającego z wystawionej przez Kontrahenta faktury dokumentującej
Obowiązek udokumentowania fakturami sprzedaży składników majątku i pracowników, niewyłączonej z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, oraz świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie exit fee oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.
Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Nieuznanie Składników za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznanie przeniesienia Składników za zbycie składników majątku podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie Składników.
Uznanie, składników majątkowych związanych z prowadzeniem Serwisu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji wyłączenie transakcji sprzedaży z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu transakcji.
Projekt na dzień aportu nie będzie stanowić zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, i w konsekwencji planowana przez Państwa transakcja aportu Projektu będzie opodatkowana podatkiem VAT według stawki podatku właściwej dla poszczególnego przenoszonego składnika majątkowego oraz Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Czynność przekazania budynku będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 7 ust. 2 ustawy, korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy. Jeżeli na moment wycofania z majątku spółki nie zakończy się 10-letni okres korekty, o której mowa w art. 91 ust. 2 ustawy, to powstanie obowiązek
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Przekazanie przedsiębiorstwa spółki jawnej w ramach rozwiązania spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Wspólnika 1, gdyż nie jest to żadna z czynności wymieniona w katalogu z art. 1 ust. 1 ustawy o PCC.
Uznanie sprzedawanego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie transakcji sprzedaży z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa Nabywcy do obniżenia podatku należnego lub zwrotu podatku naliczonego w związku z otrzymaniem faktury dokumentującej transakcję.
Podleganie opodatkowaniu Transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących czynsz dzierżawny oraz w fakturze dokumentującej nabycie przez Spółkę składników majątkowych od Kontrahenta, w przypadku wykorzystywania przez Spółkę usługi dzierżawy oraz ww. składników majątkowych do czynności opodatkowanych a także prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego
Sieć dystrybucyjna nie będzie stanowiła zorganizowanej części przedsiębiorstwa, której zbycie będzie wyłączone od opodatkowania podatkiem od towarów i usług
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej wystąpienia przychodu z umorzenia udziałów oraz przeniesienia całego majątku spółki przejmowanej do spółki przejmującej
Brak uznania przeniesionego majątku sklepu internetowego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Wniesienie do Nowej Spółki zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa Spółki tytułem wkładu niepieniężnego do Nowej Spółki będzie podlegało po stronie Wnioskodawcy wyłączeniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy CIT, co w konsekwencji oznacza, że powyższe nie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu do opodatkowania
Czy w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie powstanie dochód (przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie VAT wynagrodzenia podstawowego oraz wynagrodzenia za potencjał zysku; prawo Spółki do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących wynagrodzenie podstawowe oraz wynagrodzenie za potencjał zysku.
Darowizna składników materialnych i niematerialnych, związanych z prowadzeniem warsztatu samochodo-wego, stanowi transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączoną od opodatkowania.
Wniesienie do spółki kapitałowej opisanego zespołu składników materialnych i niematerialnych, związanych z wynajmem nieruchomości na cele produkcyjne i magazynowe, stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i w związku z tym nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
uznanie składników majątkowych będących Przedmiotem Umowy za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci działu surowców budowlanych, mający zostać wydzielony ze spółki i przeniesiony do spółki nowo zawiązanej, stanowi w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji transakcja jego przeniesienia do innego podmiotu będzie wyłączona od opodatkowania podatkiem od towarów
Czy z tytułu przenoszenia w ramach Transakcji części zakładu pracy Przejmujący nie będzie obowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, której wniesienie aportem do spółki z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.