Możliwość zastosowania do przeliczenia płatności na złotówki w celu określenia podstawy opodatkowania podatkiem u źródła zasady dla celów bilansowych.
W którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
w zakresie: możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania wypłaconego na mocy porozumienia z Prezesem Zarządu z tytułu jego rezygnacji ze stanowiska jest prawidłowe; ustalenia, czy kursem przeliczeniowym dla wyliczenia kosztu uzyskania przychodów będzie średni koszt NBP z dnia poprzedzającego dzień złożenia rezygnacji przez Prezesa Zarządu z pełnionej funkcji jest prawidłowe.
W zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
w zakresie ustalenia dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej, podstawy opodatkowania 19% podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej, przeliczenia na złote polskie kwoty podstawy opodatkowania, kwoty dochodu, zaliczki na dywidendę, dla celów wypełnienie zeznania PIT-CFC oraz podstawy obliczenia daniny solidarnościowej
w zakresie rozpoznania i przeliczania przychodu z tytułu świadczenia usług na rzecz klienta oraz dotyczącej podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej, kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej w wysokości kwoty głównej wydawanej wierzytelności oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty dywidendy w formie wierzytelności pożyczkowej w wysokości odsetek naliczonych uwzględnionych
1) Czy za jednolitą gospodarczo transakcję, o której mowa w art. 17 należy uznać transakcję obejmującą umowę leasingu w ramach której występuje jedna lub więcej dostaw towarów wymienionych w poz. 28a-28c załącznika nr 11 do ustawy, nawet jeżeli są one dokonane na podstawie odrębnych zamówień lub wystawianych jest więcej faktur dokumentujących poszczególne dostawy?2) (we wniosku oznaczone numerem 3)
Obowiązki płatnika dotyczące prawidłowego przyjęcia kursu walut obcych, do ustalania dla celów podatkowych wartości przekazanych zleceniobiorcom biletów.
W sytuacji gdy Wnioskodawca będzie zobowiązany do wystawienia faktur w imieniu dostawcy zgodnie z zawartą umową, stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym obowiązek podatkowy dla dostaw towarów dokonywanych na rzecz Wnioskodawcy będzie powstawał na zasadach określonych w art. 19a ust. 1 w zw. z ust. 3 i 4, jak również, że Wnioskodawca, w ramach samofakturowania, powinien wystawiać w imieniu i na rzecz
moment powstania obowiązku podatkowego i przeliczanie kwot wyrażonych w euro
Kurs do przeliczenia kosztów z waluty obcej na PLN w sytuacji, gdy występują znaczne rozbieżności czasowe pomiędzy datami wystawienia faktury, jej otrzymania i dostawy towarów.
moment powstania obowiązku podatkowego dla usługi udzielenia przedłużonej gwarancji i przeliczanie kwot stosowanych do określenia podstawy opodatkowania
przeliczanie na złote kwot wynikających z faktur potwierdzających dostawę gazu
1. Czy obowiązek podatkowy dla dostaw towarów dokonywanych przez Spółkę na zasadach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego będzie powstawał na zasadach określonych w art. 19a ust. 1 w zw. z ust. 3 i 4 znowelizowanej ustawy o VAT, tj. z upływem ostatniego dnia każdego okresu rozliczeniowego? 2. Czy przy dokonywaniu dostaw towarów przez Spółkę właściwym dla przeliczenia kwot stosowanych do określenia
Jak należy określić właściwy ze względu na możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej sposób przeliczenia kwot spłaconych odsetek od kredytu, wyrażonych w zaświadczeniu wystawionym przez bank w CHF na kwoty wyrażone w PLN?
Czy w konsekwencji przeprowadzonej transakcji wniesienia udziałów Spółki Kanadyjskiej do Spółki Luksemburskiej, wartość przychodu powstałego u Wnioskodawcy na tej transakcji powinna zostać ustalona w oparciu o średni kurs NBP dla dolara amerykańskiego (USD) z dnia 25 kwietnia 2012 r.; wartość kosztu powinna zaś zostać ustalona w oparciu o średni kurs NBP dla dolara kanadyjskiego (CAD) z dnia 25 kwietnia
w zakresie miejsca świadczenia dla nabywanych opłat nawigacyjnych, lotniskowych, z tytułu nabycia usług obsługi naziemnej lotniska oraz obsługi pasażerów niepełnosprawnych
Możliwość korzystania z tzw. ulgi odsetkowej w przypadku spłaty rat kredytu w walucie, do jakiej jest indeksowany kredyt, zakupionej poza bankiem, który udzielił kredytu.
1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?
Jaki kurs należy stosować dla celów VAT w przypadku rozliczania obciążeń w walucie, które Spółka dla celów VAT musi rozliczyć jako import usług?
1. Czy prawidłowe jest założenie Spółki, iż w stosunku do importowanych usług, fakt wystawienia faktury przez unijnego usługodawcę, respektującego w zakresie terminu wystawiania faktur przepisy kraju swojej siedziby, pozostaje bez wpływu na moment powstania obowiązku podatkowego w Polsce, gdzie obowiązują przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r.? 2. Czy Zainteresowany postępuje prawidłowo, dokonując