Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty powstałej w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunków bankowych.
Skoro intencją Wnioskodawczyni nie było darowanie środków pieniężnych córce, to wykonanie omyłkowego przelewu nie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Zwrotne przekazanie - za zgodą sądu - omyłkowego przelewu na własne konto również nie będzie podlegało opodatkowaniu.
Skuteczność wyboru formy opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej.
Obowiązek wliczania płatności przy pomocy BLIK za usługi pielęgnacji psów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do limitu 20 000 zł umożliwiającego skorzystanie ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Możliwość uznania przelewu za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Możliwość uznania przelewu za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Skuteczność zmiany opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak możliwości wyboru zryczałtowanej formy opodatkowania dla przychodów z działalności gospodarczej poprzez złożenie dyspozycji przelewu płatności podatku.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania za pośrednictwem przelewów PPE.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące wyboru formy opodatkowania.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
1. Czy płatności dokonane przez Spółkę na rzecz Kontrahenta mogły zostać ponownie dokonane (w świetle art. 15d Ustawy o CIT) z wykorzystaniem mechanizmu dokładnie opisanego we wniosku, tj. czy płatności dokonane pierwotnie bez obligatoryjnego zastosowania mechanizmu podzielonej płatności mogły zostać zwrócone przez Kontrahenta Spółce i ponownie zapłacone przez Spółkę (z wykorzystaniem środków otrzymanych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania odpisów amortyzacyjnych.
Wyłączenie ograniczenia w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów w przypadku zwrotu Spółce gotówki otrzymanej tytułem zapłaty za faktury rozliczeniowe uregulowane gotówką, i uregulowania płatności za te faktury w formie przelewu bankowego.
Zastosowanie ograniczenia w zaliczaniu wydatków do kosztów uzyskania przychodów w przypadku płatności z pominięciem mechanizmu podzielonej płatności
brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji dokonania przelewu na podstawie wystawionej faktury na rachunek odbiorcy płatności widniejący w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku gdy weryfikacja rachunku nastąpi dopiero po dokonaniu przelewu ale według stanu na dzień dokonania
W 2019 r. wejdą w życie duże nowelizacje przepisów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze z nich dotyczą nowych zasad prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz pracowniczych planów kapitałowych.
Aby Wnioskodawczyni mogła skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 10 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych powinna była złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych właściwemu organowi podatkowemu w terminie 14 dni od dokonania czynności, czyli liczonym w terminie od 27 marca 2018 r. Tym samym Wnioskodawczyni nie będzie mogła skorzystać z ww. zwolnienia