Interpretacja
16.07.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w sytuacji zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania i przelotów oddelegowanym pracownikom.

Interpretacja
23.02.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem oddelegowanym pracownikom kosztów transportu.

Interpretacja
21.12.2023 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych.

Interpretacja
10.05.2023 Podatki

Obowiązki płatnika związane z dokonywaniem nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników – przewóz do i z miejsca pracy oraz zakwaterowanie pracowników.

Interpretacja
30.12.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w zakresie zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.

Interpretacja
30.12.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych.

Interpretacja
30.08.2022 Podatki

Obowiązki płatnika odnośnie powstania przychodu u pracownika w związku z refundacją części kosztów zakupu karty imiennej usług komunikacji miejskiej.

Interpretacja
23.02.2022 Podatki

opodatkowanie zwrotu kosztów z tytułu używania samochodów prywatnych w celach służbowych

Interpretacja
17.02.2021 Podatki

Otrzymywane przez pracowników zajmujących kierownicze stanowiska kwoty, tytułem zwrotu kosztów używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Izbę ..., stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego

Interpretacja
21.01.2021 Podatki

Otrzymywane przez pracowników kwoty, tytułem zwrotu kosztów, używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Urząd Miasta, stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art

Interpretacja
12.01.2021 Podatki

Opodatkowanie nieodpłatnych i częściowo odpłatnych świadczeń na rzecz pracowników.

Interpretacja
06.05.2020 Podatki

Wypłata ekwiwalentu w postaci ryczałtu, jako zwrot kosztów poniesionych przez pracowników z tytułu używania pojazdów stanowiących ich własność, w jazdach lokalnych, (tj. przejazdy na terenie gminy, gdzie Wnioskodawczyni ma swoją siedzibę) dla potrzeb Wnioskodawczyni, nie mieści się w dyspozycji art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bowiem prawo do takiego zwrotu wynika

Interpretacja
18.05.2016 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z używaniem przez pracownika samochodu służbowego w celu przejazdu z miejsca garażowania lub parkowania do miejsca wykonywania pracy i z powrotem.

Interpretacja
19.11.2014 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodów przeznaczonych bezpośrednio do odsprzedaży bądź przed sprzedażą wykorzystywanych do celów związanych z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy

Interpretacja
17.06.2013 Podatki

Zakres powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy.

Interpretacja
30.01.2012 Podatki

Opodatkowanie nieodpłatnego świadczenia usług w postaci bezpłatnych przewozów pracowników, członków ich rodzin oraz byłych pracowników (emerytów, rencistów), w przypadku gdy obowiązek ich zapewnienia przez Wnioskodawcę wynika z Uchwały Rady Miasta oraz postanowień Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Artykuł

Można zaryzykować twierdzenie, że każda firma korzysta z samochodów w celach służbowych. Rozliczenia podatkowe związane z korzystaniem z samochodów będących własnością firm, leasingowanych oraz prywatnych, mają swoją specyfikę. W opracowaniu tym przedstawiamy rozwiązania podatkowych problemów podatników związanych z korzystaniem z samochodów do celów służbowych.

Interpretacja
29.04.2010 Podatki

Opodatkowania nieodpłatnego przekazania uprawnień ulgowych świadczeń przejazdowych oraz ustalenie podstawy opodatkowania.

Interpretacja
11.02.2009 Podatki

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?

Interpretacja
21.01.2008 Podatki

Czy wydatki na przejazdy pracowników Spółki taksówkami jak i wydatki za parkowanie samochodu służbowego podczas delegacji udokumentowane paragonami fiskalnymi stanowiące element rozliczenia podróży służbowej poprzez zbiorczy dokument księgowy, jakim jest rozliczenie delegacji stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki.

Interpretacja
09.06.2004 Podatki

Pytanie Spółki przedstawia się następująco: "czy ponoszone przez pracowników podczas delegacji służbowych koszty opłat parkingowych oraz opłaty za przejazd płatnymi autostradami są kosztami uzyskania dla Spółki oraz czy korzystają ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?"