Artykuł nieaktualny
13.06.2022 Podatki Kadry i płace

Od 1 lipca 2022 r. płatnicy po raz kolejny w tym roku otrzymali pakiet ważnych zmian podatkowych, tym razem określanych jako Polski Ład 2.0. Do najważniejszych z nich należą: obniżenie z 17% do 12% stawki podatku od dochodów nieprzekraczających 120 000 zł, obniżenie rocznej kwoty zmniejszającej podatek, likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej, uchylenie nowego mechanizmu pobierania zaliczki na podatek

Artykuł nieaktualny

Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 kwietnia do 4 maja 2022 r. Minister Rolnictwa planuje przedłużyć termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego o dwa tygodnie (do 31 maja). Przedłużony zostanie też termin zgłaszania zmian we wnioskach.

Artykuł nieaktualny
13.12.2021 Podatki

Od 1 stycznia 2022 r. weszły w życie rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu przychodów m.in. ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych i działalności gospodarczej. Nowe przepisy ustawy o pdof zmodyfikowały zasady obliczania podatku od wynagrodzeń (wprowadzono nową skalę podatkową i kwotę zmniejszającą podatek), a także ustalono nowe preferencje podatkowe (w postaci m.in. zwolnień od podatku wybranych przychodów

Artykuł

Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.

Interpretacja
30.12.2015 Podatki

Czy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w nawiązaniu do art. 8 ust. 2 pkt 1 tej ustawy oraz art. 93a § 1, 2 i 4 Ordynacji podatkowej odsetki od zobowiązań funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą Przedsiębiorstwa oraz SPZOO, zapłacone przez SK na skutek wstąpienia przez SPZOO a następnie SK w ogół praw i obowiązków Przedsiębiorstwa oraz SPZOO,

Interpretacja
30.12.2015 Podatki

Czy po Przekształceniu II będzie możliwa w SK kontynuacja odpisów amortyzacyjnych z uwzględnieniem zasad amortyzacji stosowanych przez podmiot przekształcany na podstawie art. 22g ust. 12 i ust. 22 oraz art. 22h ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
19.11.2015 Podatki

Czy po Przekształceniu I będzie możliwa kontynuacja odpisów amortyzacyjnych z uwzględnieniem zasad amortyzacji stosowanych przez podmiot przekształcany?

Interpretacja
19.11.2015 Podatki

Czy odsetki od zobowiązań funkcjonalnie związanych z działalnością gospodarczą Przedsiębiorstwa, zapłacone na skutek wstąpienia przez SPZOO w ogół praw i obowiązków Przedsiębiorstwa, naliczone w okresie przed i po Przekształceniu I będą stanowiły koszt uzyskania przychodów SPZOO w dacie ich zapłaty?

Interpretacja
21.07.2015 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego.

Interpretacja
26.06.2015 Podatki

Uznanie czy zespół składników majątkowych (podlegająca wydzieleniu część przedsiębiorstwa Wnioskodawcy) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowanie czynności polegającej na przekształceniu zespołu składników majątku przedsiębiorstwa (stanowiących w ocenie Wnioskodawcy zorganizowaną część przedsiębiorstwa) w jednoosobową spółkę kapitałową.

Interpretacja
21.01.2014 Podatki

zasady wystawiania faktur przez oddział przedsiębiorcy zagranicznego oraz obowiązek wystawienia not korygujących

Interpretacja
16.01.2014 Podatki

Czy kwoty niezwróconych pożyczek wraz z odsetkami, na dzień rozwiązania SPK lub wykreślenia SPK z rejestru przedsiębiorców (np. w wyniku podjęcia uchwały o rozwiązaniu SPK lub ogłoszenia jej upadłości), będą stanowiły dla SPK lub Spółki (będącej wspólnikiem i pożyczkodawcą SPK) przychód do opodatkowania, o którym mowa w ustawie z dnia 19 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz.U

Interpretacja
27.08.2013 Podatki

Czy w związku z planowanym sporządzeniem umowy darowizny przedsiębiorstwa na rzecz syna Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty: 3) podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
27.05.2013 Podatki

Czy w przypadku cofnięcia Zezwolenia Spółka utraciła status przedsiębiorcy strefowego, a tym samym zgodnie z art. 7 ust. 5 ustawy o CIT będzie uprawniona do odliczenia straty wygenerowanej na działalności dotychczas objętej Zezwoleniem, tj. do obniżenia dochodu o wysokość tej straty w najbliższych kolejno następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia w którymkolwiek z tych lat

Interpretacja
21.01.2013 Podatki

Czy odsetki otrzymane przez Wnioskodawcę, który kwalifikuje się jako przedsiębiorstwo finansowe, zajmującego się udzielaniem pożyczek podmiotom należącym do Grupy E, w związku z pożyczką udzieloną polskiej spółce z Grupy E, podlegać będą w Polsce zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 11 ust. 3 lit. b) w związku z art. 3 ust. 2 umowy w sprawie unikania podwójnego

Interpretacja
05.12.2012 Podatki

Czy w związku z opodatkowaniem transakcji podatkiem VAT, nie ciąży obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.11.2012 Podatki

Od jakiego momentu istnieje dla Spółki zakład przedsiębiorcy zagranicznego skutkujący obowiązkiem rozliczania w Polsce podatku dochodowego? Czy w sytuacji bezpośredniego posiadania nieruchomości przez Oddział w Polsce, od chwili ich nabycia Oddział będzie zobowiązany do rozliczenia podatku CIT w Polsce na gruncie postanowień art. 6 UPO PL-DE?

Interpretacja
13.11.2012 Podatki

Zakres skutków podatkowych wykonania przez SKA zobowiązania wynikającego z emisji Obligacji objętych przez Wnioskodawcę, poprzez spełnienie w to miejsce innego (niż pierwotnie umówiony przez strony wykup Obligacji za gotówkę) świadczenia w postaci przeniesienia własności Przedsiębiorstwa SKA, za jego zgodą.

Poprzednia Następna