Ustalenie miejsca świadczenia dla kompleksowej usługi związanej z obsługą procesów posprzedażowych Produktów B oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Produktów Zamiennych.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z decyzji organu celno-skarbowego, niewykazywania w deklaracji podatku należnego określonego na podstawie decyzji organu celno-skarbowego i okresu, w którym należy wykazać podatek
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z decyzji organu celno-skarbowego, niewykazywania w deklaracji podatku należnego określonego na podstawie decyzji organu celno-skarbowego i okresu, w którym należy wykazać podatek
Uznanie, że Wnioskodawca może traktować nieodpłatnie wydane dystrybutorom (odbiorcom) towary jako próbki, o których mowa w art. 7 ust. 7 ustawy, a tym samym nie ma obowiązku wykazania podatku VAT od przekazywanych nieodpłatnie próbek, oraz że nieodpłatne wydanie towarów nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, a także w zakresie możliwości stosowania procedury uproszczonej do rozliczania podatku należnego
Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu towarów, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy
w zakresie: prawa do stosowania procedury uproszczonej przez spółkę kapitałową w związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę kapitałową, prawa do zwrotu podatku VAT podróżnym przez spółkę kapitałową w związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę kapitałową
Brak prawa do rozliczenia podatku VAT od importu towarów w deklaracji podatkowej (art. 33a ust. 12) w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uproszczonego oraz w miesiącu, w którym dokonano zgłoszenia uzupełniającego w odniesieniu do różnicy zwiększającej VAT.
Możliwość stosowania procedury uproszczonej rozliczania podatku z tytułu importu towarów przy spełnieniu warunków, o których mowa w art. 33a ust. 1 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów oraz w zakresie opodatkowania i udokumentowania wywozu towarów po wykonaniu na nich usługi kontroli wizualnej.
w zakresie rozliczenia dostawy towarów w ramach transakcji łańcuchowej
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu importu Towarów, które zgłoszone zostaną do procedury zgłoszenia uproszczonego (zgłoszenia niekompletne + zgłoszenia uzupełniające) w przypadku stosowania przez Spółkę procedury uproszczonej w miejscu polegającej na rozliczeniu podatku VAT od importu tych Towarów w deklaracji podatkowej.
Rozliczenie podatku należnego oraz podatku wynikającego z decyzji organu celnego na podstawie art. 33a ust. 12 ustawy o VAT.
Rozliczenie podatku należnego z tytułu importu towarów objętego procedurą uproszczoną.
Jakie dokumenty Spółka jest zobowiązana przedstawić organowi celnemu na potwierdzenie rozliczenia kwoty podatku należnego z tytułu importu Towarów w deklaracji podatkowej, w związku z wymogami określonymi w art. 33a ust. 6 ustawy VAT?
Czy Spółka obejmując import Towarów procedurą uproszczoną w miejscu, po otrzymaniu decyzji organu celnego zwiększającej kwotę podatku VAT (ujętego w rejestrze i rozliczonego poprzez deklarację VAT-7), będzie uprawniona odliczyć podatek VAT (in plus) wynikający z tej decyzji w miesiącu jej otrzymania?
Czy Spółka obejmując import Towarów procedurą uproszczoną w miejscu, uprawniona będzie rozliczyć kwotę podatku należnego VAT z tytułu importu ujętą za dany miesiąc X w rejestrze (prowadzonym zgodnie z uzyskanym Pozwoleniem) w deklaracji podatkowej VAT-7 składanej za ten sam okres, tj. miesiąc X?
Czy w przypadku stosowania przez Spółkę procedury uproszczonej w miejscu, polegającej na rozliczeniu podatku VAT od importu w deklaracji podatkowej, Spółka będzie miała prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu importu od zakupu tych Towarów, które zgłoszone zostaną do procedury zgłoszenia uproszczonego (zgłoszenia niekompletne + zgłoszenia uzupełniające)?
w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w imporcie towarów z zastosowaniem procedury uproszczonej, o której mowa w art. 33a ustawy.
28 października 2011 r. została opublikowana ustawa o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców, czyli tzw. ustawa deregulacyjna bis (ułatwienia dla przedsiębiorców wprowadzone pierwszą ustawą deregulacyjną zostały omówione w Mk nr 11/2011). Ustawa o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców wprowadziła kilka istotnych zmian, których celem ma być poprawa sytuacji przedsiębiorców
opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowej na zasadach ogólnych w sytuacji kiedy towar jest transportowany przez trzeci w kolejności podmiot biorący udział w transakcji, moment i rozpoznanie WNT i WDT, dokumentowanie WDT
Podstawę opodatkowania (marżę) przy sprzedaży samochodów używanych stanowi różnica między całkowitą kwotą, którą ma zapłacić nabywca towaru, a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę podatku od towarów i usług, natomiast podatek akcyzowy, bądź też inne wydatki nie mogą być elementem ceny nabycia, zatem nie będą obniżały podstawy opodatkowania.