Obowiązki płatnika w związku z wypłatą premii w ramach programu rekomendacyjnego.
Obowiązki płatnika z tytułu świadczeń wypłacanych w ramach programu rekomendacji pracowniczych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą premii w programie poleceń pracowniczych.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Aptek będzie stanowić rabat pośredni udokumentowany notą księgową oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Pośrednika będzie stanowić wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Pośrednika oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z wystawionej przez Pośrednika faktury dokumentującej premię pieniężną.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego i obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród
Otrzymanie środków pieniężnych przez Spółkę od Dostawców zagranicznych w ramach Modelu transgranicznego nie będzie wywoływać dla Spółki skutków w podatku VAT, w szczególności Spółka nie będzie zobowiązana do obniżenia odliczonego podatku VAT naliczonego w związku z otrzymanymi „rabatami pośrednimi”.
Nieuznanie przyznania Premii za czynność obniżającą podstawę opodatkowania nabywanych Usług, w konsekwencji której powstałby obowiązek zmniejszenia kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia Usług oraz nieuznanie Premii za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegających opodatkowaniu VAT.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Ustalenie czy Premia pieniężna wypłacana na rzecz Leasingobiorcy będzie stanowić wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Leasingobiorcę oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z wystawionej przez Leasingobiorcę faktury dokumentującej Premię pieniężną.
Czy otrzymywanie środków pieniężnych przez Spółkę od Dostawców zagranicznych w ramach schematu przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego wywołuje dla Spółki skutki w podatku VAT - tj. czy zdarzenia te stanowią czynności opodatkowane VAT (wymagające wykazania podatku należnego), czy powodują obowiązek podwyższenia lub obniżenia podstawy opodatkowania dokonanej przez Spółkę wcześniej sprzedaży albo
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona nota uznaniowa z tytułu wypłaty premii pieniężnej.
Uznanie, że wynagrodzenie zmienne (premia) będzie stanowiło wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego i wyrejestrowania, dokumentowania ww. czynności oraz moment powstania obowiązku podatkowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla celów VAT z tytułu wykonania przez Wnioskodawcę usług na rzecz Dystrybutora przy założeniu, że usługi wykonywane przez Wnioskodawcę przyjmowane są przez Dystrybutora częściowo.
uznania Premii Pieniężnej za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług przez Najemcę na rzecz Wnioskodawcy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wynajmującego
Prawo oraz termin obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielanych premii pieniężnych.
podstawa opodatkowania w przypadku udzielenia rabatu pieniężnego oraz jego udokumentowanie
Wnioskodawca będzie miał prawo obniżyć podstawę opodatkowania (i w konsekwencji podatek VAT należny) za okres, w którym rabat został faktycznie udzielony. Innymi słowy, zasadnicze znaczenie dla rozliczenia przyznanego rabatu pośredniego dla celów podatku VAT będzie miał moment faktycznej wypłaty udzielonego rabatu. Wystawienie noty księgowej (noty uznaniowej) dokumentującej udzielenie rabatu pośredniego
Uznanie Premii oraz Opłaty Konserwacyjnej za wynagrodzenie z tytułu usług świadczonych przez Najemcę na rzecz Wnioskodawcy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie przedmiotowych usług.