Uznanie Próbek przekazywanych Klientom, za próbki w rozumieniu art. 7 ust. 7 ustawy oraz wskazanie, czy ich nieodpłatne przekazanie Klientom podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Dotyczy ustalenia, czy otrzymanie nieodpłatnie od Dostawcy Próbek stanowi dla Spółki przychód w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uznania próbników tkanin materiałowych za próbki w rozumieniu art. 7 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług oraz braku obowiązku wykazania podatku VAT w związku z nieodpłatnym przekazaniem ww. próbników klientom, a także prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie wydawanych nieodpłatnie przez Państwa Spółkę próbników.
Obowiązek lub jego brak naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych w odniesieniu do: - wydawanych nieodpłatnie na rzecz partnerów handlowych Napojów słodzonych, które następnie przekazywane są nieodpłatnie klientom detalicznym w ramach akcji promocyjno-marketingowej, - wydawanych nieodpłatnie na rzecz agencji reklamowej Napojów słodzonych, które następnie przekazywane są nieodpłatnie konsumentom
Brak obowiązku opodatkowania przekazywanych nieodpłatnie towarów w ramach działalności reklamowej, ustalenia podstawy opodatkowania przykazywanych nieodpłatnie towarów w opakowaniach zbiorczych, określenia podstawy opodatkowania towarów w przypadku dokonywania sprzedaży promocyjnej po istotnie obniżonej cenie oraz braku opodatkowania czynności wymiany towarów w warunkach reklamacyjnych, opodatkowania
Uznanie, że Wnioskodawca może traktować nieodpłatnie wydane dystrybutorom (odbiorcom) towary jako próbki, o których mowa w art. 7 ust. 7 ustawy, a tym samym nie ma obowiązku wykazania podatku VAT od przekazywanych nieodpłatnie próbek, oraz że nieodpłatne wydanie towarów nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, a także w zakresie możliwości stosowania procedury uproszczonej do rozliczania podatku należnego
w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT przekazania towarów w ramach realizowanych działań promocyjno-marketingowych
w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania kontrahentom, modelkom, blogerkom modowym oraz projektantom i partnerom biznesowym egzemplarzy ubrań do testowania
w zakresie prawa do odliczenia podatku z tytułu nabycia próbek produktów metali szlachetnych i kamieni szlachetnych, ich opodatkowania w przypadku likwidacji działalności bądź wycofania ich z działalności gospodarczej
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przekazywane kontrahentom egzemplarze produkowanego obuwia stanowią próbki oraz wskazania, czy w związku z ich przekazaniem kontrahentom wystąpi obowiązek naliczenia podatku należnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania nieodpłatnie przekazywanych Kontrahentom opakowań zbiorczych jako próbek wyłączonych z opodatkowania.
Czy Wnioskodawca w związku z wydaniem pojedynczych egzemplarzy Wyrobów innym podmiotom celem umożliwienia tym podmiotom określenia czy posiadają zdolność do wyprodukowania dla Wnioskodawcy wyrobów o takim wyglądzie, walorach estetycznych i użytkowych jak przekazany im nieodpłatnie Wyroby, ma obowiązek naliczenia podatku należnego na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy nieodpłatne wydania towarów wymienione i opisane w punktach 1-3 powyżej spełniają definicję próbki zgodnie z art. 7 ust. 7 ustawy VAT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 kwietnia 2013 r. i w konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy w przypadku pobrania próbek powyższych wyrobów akcyzowych (zarówno paliw silnikowych jak i wyrobów niebędących takimi paliwami) wyprowadzenia ich poza obszar składu podatkowego (wyprowadzenie poza procedurę zawieszenia poboru akcyzy), gdy deklarowany jest podatek akcyzowy powinna być zapłacona od tych wyrobów również opłata paliwowa?
Dotyczy prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów stanowiących prezenty o małej wartości w celu ich nieodpłatnego przekazania.
Czy nieodpłatne wydania towarów wymienione i opisane w punktach 1-4 powyżej spełniają definicję próbki zgodnie z art. 7 ust 7 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 czerwca 2005 roku i w konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu VAT?
Czy w opisanym stanie faktycznym testery przekazywane nieodpłatnie przez Spółkę stanowią próbki w rozumieniu art. 7 ust. 3 i 7 Ustawy o VAT i tym samym wydania tych towarów nie podlegają opodatkowaniu VAT?
opodatkowanie przekazywanych próbek towarów do testów, badań naukowych, laboratoryjnych, certyfikacji;
Czy po zmianie art. 7 ustawy o podatku od towarów i usług przekazywanie bezpłatne egzemplarzy czasopism i książek w takiej formie spełnia wymogi przepisu art. 7 ust. 7 ustawy poprzez uznanie przekazywanych egzemplarzy za próbki tzn. czy zwalnia to z obowiązku naliczenia podatku należnego w przypadku ich wydania?
opodatkowanie i dokumentowanie nieodpłatnego przekazania próbek i prezentów o małej wartości
Czy opisana usługa należy do kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym należy od przekazanej zapłaty potracić podatek u źródła, o którym mowa w tym przepisie i czy Spółka powinna ją wykazać w informacji IFT-2R?