Interpretacje

Interpretacja
28.09.2023 Podatki

Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.

Interpretacja
22.06.2023 Podatki

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.

Interpretacja
24.08.2022 Podatki

Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów elektrycznych i stacji ładowania na potrzeby własne w związku z realizacją projektu. Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu stacji ładowania na cele komercyjne w związku z realizacją projektu.

Interpretacja
28.11.2019 Podatki

Opodatkowanie czynności wycofania składników majątku z działalności gospodarczej i przekazania ich na potrzeby osobiste.

Interpretacja
13.02.2014 Podatki

Czy przekazanie w drodze umowy zawartej w formie aktu notarialnego na podstawie uchwały wspólników o nieodpłatnym przekazania nieruchomości ze spółki jawnej na potrzeby własne wspólników, przy zachowaniu proporcji udziału w nieruchomości odpowiednich do udziałów w zyskach i stratach w spółce, rodzi obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
21.03.2013 Podatki

Czy wycofanie nieruchomości z majątku spółki osobowej i przekazanie tych nieruchomości na potrzeby własne wspólników spółki, powoduje po stronie wspólników obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
27.06.2012 Podatki

Czy czynność nieodpłatnego przekazania z majątku spółki jawnej nieruchomości na potrzeby własne wspólników spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
10.10.2011 Podatki

Czy czynność nieodpłatnego przekazania z majątku spółki jawnej nieruchomości na cele osobiste wspólników spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
30.12.2005 Podatki

Czy w przypadku gdy Spółka zakupiła na potrzeby własne samochód osobowy i odliczyła część VAT-u (5.000 zł), a następnie chce oddać ten samochód w leasing operacyjny, ma prawo (jako leasingodawca) do odliczenia całego podatku VAT, poprzez złożenie korekty deklaracji w miesiącu zakupu samochodu.Przedstawiając stan faktyczny Podatnik wskazał, iż Spółka w swojej działalności poza usługami najmu świadczy