Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
Skutki podatkowe uzyskania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego przyznanej funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwości preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca, po rozwodzie, małoletnie i pełnoletnie dziecko.
Możliwość odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych przez Gminę w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dziecka z nowym partnerem z nowego związku, za 2022 rok, w myśl art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko z poprzedniego związku, przy wychowywaniu dzieci z nowym partnerem z nowego związku, za lata 2018-2022, w myśl art. 6 ust. 4, art. 6 ust. 4c i art. 6 ust. 4f ustawy o PIT.
Brak możliwości skorzystania z preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko ze względu na trwające postępowanie rozwodowe (niewłaściwy stan cywilny).
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko w przypadku pozostawania w związku małżenskim.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia dla osoby samotnie wychowującej, po rozwodzie, małoletnie dziecko.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT na zakup lokalu mieszkalnego z wydatkowaniem kwoty ze zbycia zakupionego lokalu mieszkalnego.
Spłaty pożyczki na zakup lokalu mieszkalnego, w którym mieszka córka Wbioskodawczyni, nie mieści się w pojęciu „zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych” objętych dyspozycją przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów elektrycznych i stacji ładowania na potrzeby własne w związku z realizacją projektu. Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu stacji ładowania na cele komercyjne w związku z realizacją projektu.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.
Dla preferencyjnego rozliczenia się w zeznaniu rocznym za 2021 r. jako osoba samotnie wychowująca dziecko, w myśl art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o PIT, wymagane jest, aby przychód dziecka, także ten zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT, nie przekroczył kwoty limitu 3 089 zł.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.