opodatkowanie kary umownej i zaliczki oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego z wystawionych faktur korygujących
Spółka ma prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego o kwotę wynikającą z wystawionej faktury korygującej bez posiadania potwierdzenia jej odbioru przez kontrahenta.
Uznanie stosowanej przez Spółkę procedury uzyskania potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez konsultantkę oraz terminu, w jakim jest uprawniona do skorygowania obrotu z tytułu wystawionych faktur korygujących
Czy w przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym wystawienie zbiorczej faktury korygującej będzie uprawniało Spółkę do obniżenia obrotu i kwoty należnego podatku VAT, jeżeli Spółka będzie posiadać potwierdzenie otrzymania tej faktury przez nabywcę towaru?
prawo do pomniejszenia podstawy opodatkowania mimo braku potwierdzenia odbioru faktury korygującej
Czy Spółka ma prawo, na podstawie norm i zasad prawa wspólnotowego (pkt 65 preambuły, art. 1 ust. 2, art. 73, art. 90 Dyrektywy 2006/112/WE), obniżyć obrót i podatek VAT należny w momencie wystawienia korekty faktury VAT zmniejszającej podstawę opodatkowania bez konieczności oczekiwania na potwierdzenie otrzymania tej korekty przez kontrahenta, czyli z pominięciem zastosowania art. 29 ust. 4a i 4c
W przypadku braku potwierdzenia odbioru faktur korygujących przez nabywcę, Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego do czasu uzyskania takiego potwierdzenia.
Czy w świetle regulacji ustawy o VAT oraz Dyrektywy 2006/112/WE (dalej Dyrektywa VAT) prawidłowe jest obniżenie obrotu na podstawie wystawionych faktur korygujących w rozliczeniu za miesiąc wystawienia korygującej bez potrzeby posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta?
W przypadku braku posiadania potwierdzenia odbioru faktur korygujących przez nabywcę, Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego do czasu uzyskania takiego potwierdzenia.
Spółka nabędzie prawo do zmniejszenia podatku należnego w miesiącu wystawienia korekt faktur wewnętrznych.
brak potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta uniemożliwia Zainteresowanemu obniżenie podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie wystawionej faktury korygującej.
Czy w sytuacji, gdy Starostwo posiada zwrotne potwierdzenia odbioru faktur korygujących, z których wynika zmniejszenie kwoty podatku należnego, ale odbiorca faktur zwraca ich oryginały z adnotacją o odmowie przyjęcia, wystawca faktur ma prawo do zmniejszenia w bieżącej deklaracji VAT-7 kwoty podatku należnego w miesiącu otrzymania zwrotnego potwierdzenia odbioru faktur korygujących?
brak potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta uniemożliwia Zainteresowanemu obniżenie podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie wystawionej faktury korygującej
Czy wystarczającym do obniżenia podatku należnego za dany miesiąc potwierdzeniem odbioru faktury korygującej będzie otrzymanie od kontrahenta potwierdzenia w formie e-mail lub faxem.
Czy w przypadku braku potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez kontrahenta, Spółka może pomniejszyć obrót (podstawę opodatkowania) oraz kwotę podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktury korygującej?
Który podmiot (spółka dzielona czy spółka przejmująca majątek w wyniku wydzielenia) powinien wystawić faktury korygujące w odniesieniu do faktur VAT wystawionych przed dniem wydzielenia przez spółkę dzieloną a odnoszących się do działalności prowadzonej po dniu wydzielenia przez spółkę przejmującą w następujących sytuacjach:
Czy faktury korygujące VAT, zmniejszające wartość transakcji, a tym samym wartość podatku należnego, można ujmować w miesiącu ich wystawienia, zgodnie z art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r., bez spełnienia dodatkowych warunków?
Czy Spółka ma prawo do pomniejszenia obrotu i podstawy opodatkowania o kwoty wynikające z wystawionych faktur korygujących pomimo, iż nie posiada potwierdzeń odbioru faktur korygujących przez nabywcę.
Czy darowizny przekazane w roku 2006 na kościelną działalność charytatywną-opiekuńczą za pokwitowaniem odbioru podlegają w całości wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?