podróż służbowa krajowa (delegacja krajowa)
W trakcie aktualizacji
16.02.2024 Kadry i płace

Pracownicy i zleceniobiorcy w związku z wykonywaną pracą muszą czasami odbywać podróże służbowe. Z ich tytułu mają prawo do określonych należności, które mają im zrekompensować wyższe wydatki wynikające z konieczności wykonywania pracy i utrzymywania się na wyjeździe. Niestety w praktyce zarówno interpretowanie okoliczności, w których te należności przysługują, jak i wyliczanie ich wysokości przysparza

Interpretacja
03.01.2014 Podatki

Czy przekazywane na rzecz Prezesa świadczenia, o których mowa w pkt 4 stanu faktycznego, nie skutkują powstaniem po stronie Spółki obowiązku płatnika w zakresie poboru podatku od wartości tych świadczeń (wg zasad określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych) w związku z tym, że stanowią przychód (dochód) Prezesa zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
09.01.2012 Podatki

1. Czy wartość składek opłacanych tytułem ubezpieczenia pracowników przebywających w zagranicznej podróży służbowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy wartość składek opłacanych tytułem ubezpieczenia pracowników przebywających w krajowej podróży służbowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym

Interpretacja
23.05.2007 Podatki

Czy zwrot kosztów podróży dla osób zaproszonych do programu telewizyjnego jest przychodem zwolnionym od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych przez rozporządzenie?

Interpretacja
10.01.2007 Podatki

Czy zwolniona od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będzie dieta w pełnej wysokości wynikającej z przepisów Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2002r.?